HaberlerKocaeli HaberleriÇevre eğitimlerine Tema'dan destek

Çevre eğitimlerine Tema'dan destek - Kocaeli Haberleri

KOCAELİ(İHA) – İzmit Belediyesi, kentte binlerce çevreci öğrenci yetişmesine katkı sunuyor.

Çevre eğitimlerine Tema'dan destek

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile gönüllü çevre mühendisleri tarafından verilen çevre eğitimi Yuvam'da bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi İlkokulu'nda da gerçekleştirildi. 160 öğrenciye verilen eğitime Tema Vakfı İzmit Temsilcisi Sinem Uçan da katıldı. Eğitimde öğrencilere çevre ve geri dönüşümün yanı sıra toprak ve toprak kirliliğinin önlenmesi konularında bilgilendirmeler yapıldı.
Afiş, broşür gibi dokümanlarla desteklenen eğitimin yararlı geçtiği ve öğrencilerin oldukça ilgili olduğu kaydedildi. Tema Temsilcisi Sinem Uçan, İzmit Belediyesi'nin çevrenin korunması konusundaki hassasiyetinin bir çok belediyeye örnek olduğunu söyleyerek, 'Türkiye'ye örnek çevre projeleri için Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ve ekibine teşekkür ederim' dedi.
Öte yandan çevre bilinçlendirme eğitimi Tüysüzler Mahallesi'ndeki Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlkokulu'nda da verildi. Yetkililer, 50 öğrenciye geri dönüşümün önemi, çevre ve doğa sevgisi gibi konularda bilgilendirmede bulundular.

Çevre eğitimlerine Tema’dan destek

SIRADAKİ HABER
}