Kocaeli haber: 'KOMEK Aile Okulu'ndan 400 Mezun Daha'

Kocaeli haber: MEK'te kursiyerlerde aile kavramını oluşturarak daha bilinçli olmaları için başlatılan Aile Okulu projesi 7. dönemde de final yaparak 400 mezun daha verdi.

'KOMEK Aile Okulu'ndan 400 Mezun Daha'

2014 yılında başlayan ve Kocaeli'nin 12 ilçesinde 43 kurs merkezinde eğitim gören kursiyerlere ulaşarak eğitim aldıkları branşların yanında 'aile kavramı' üzerine bilinçlendirmeyi hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) 'Aile Okulu' projesinde 7. Dönem finalini gerçekleştirdi. Proje kapsamında, alanında uzman eğitimciler öncülüğünde aile kavramı üzerinde kursiyerleri bilinçlendirmek, farkındalıklarını artırmak, bilgilendirmek ve eğitmek amaçlayan KO-MEK 'Aile Okulu' Projesi kapsamında bugüne kadar 2 bin 124 kursiyere eğitim vererek sertifika verdi. İzmit ve Gölcük olarak iki ayrı programda toplamda 400 kursiyerin daha sertifika aldığı programa kursiyerlerin yoğun katılımı oldu.
Sabah ve öğlen oturumu olarak gerçekleşen 'Aile Okulu' eğitimlerinin sabah oturumunda konuşan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan konuşmasında, 'Bilinçli Aile' ve çocuk yetiştirme konusunda önemli açıklamalar yaptı. Leyla Atakan Kültür Merkezi Şefik Postalcıoğlu toplantı salonu ve Gölcük Kongre merkezinde gerçekleştirilen 5. hafta eğitimi ve sertifika törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Yaşar Efiloğlu ve ilçe protokolü katıldı.
Konuşmasına devam eden Eğitimci-Yazar Aslanhan, 'Çocuklarınıza 'hayır' demeyin diyorlar. 'Çocuklarımız bize Allah'ın emaneti. Bırakalım da hayatın gerçeklerini görsünler. Her birimizin çocuğu prens ve prenses bize göre. Ama hayat onlara her zaman prens ve prenses gibi davranmayacak' diyerek çocuklara karşı otorite kurulması konusunda uyardığı anne-babalara sertifikalarını verdi.
Eğitimlerin ikinci oturumunu Gölcük Kongre Sarayı'nda gerçekleştiren Aslanhan, burada da kursiyerlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Konuşmasında son zamanlarda çocuklarda kişilik bozukluğunun görülmeye başlandığını ifade ederek başlayan Aslanhan, 'Erkekleri erkek gibi kız çocukları da kız gibi yetiştirin' uyarısında bulundu.
Yetiştirme şeklinin ilerde erkek kız ilişkilerine de yansıdığını ifade eden Aslanhan, 'Evlenecek çocukların cinsiyet ve kişilik bozukluğundan dolayı ilişkilerinde sorunlar yaşandığını belirtti. Çocuk yetiştirmede örf ve adetlerin yanı sıra aile yapısının da önemli olduğunu vurgulayan Aslanhan, konuşmasını tüm katılımcılara teşekkür ederek hayatınızla çocuklarınıza örnek olun' diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Konuşmanın sonunda 'Aile Okulu' projesi Gölcük eğitimlerinden mezun olan kursiyerlere sertifikaları protokol tarafından verildi.

“KOMEK Aile Okulu’ndan 400 Mezun Daha”EN ÇOK OKUNANLAR

Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

1 Gelin adayı Solmaz, +18'lik görüntüler hakkında konuştu

Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

2 Samsun'da kayıp Sinem ile ilgili acılı baba konuştu

Erkurt Tutu aday değil

3 Erkurt Tutu aday değil

CHP'den SAMULAŞ tepkisi

4 CHP'den SAMULAŞ tepkisi

MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

5 MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Haluk Tan: 'Şu anda söz konusu değil'

Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

6 Engin İpekoğlu'ndan Gol sorununa esprili yaklaşım...

FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

7 FETÖ'cü hainler bu rezilliği de yaptı! Mide bulandıran olay...

Umutlarla oynamayın!..

8 Umutlarla oynamayın!..

İşadamı oğlunu öldürdü

9 İşadamı oğlunu öldürdü

Girişim yok

10 Girişim yok


SIRADAKİ HABER