Samsun Haber: Samsun'dan ABD ve İsrail'e ihtar

Samsun Haber: ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail başkenti olarak tanıma kararına tepki gösteren grup adına konuşan Memur-Sen Samsun Şube Başkanı Nejdet Güneysu, 'Şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarını sürdürmek isteyen zihniyet, Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor' dedi

Samsun'dan ABD ve İsrail'e ihtar

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail başkenti olarak tanıyacaklarını açıklamasının ardından tepkiler sürüyor. Samsun'da Memur-Sen öncülüğünde biraraya gelen topluluk, karara tepki gösterdi. Düzenlenen basın açıklamasına İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve Canik Belediye Başkanı Osman Genç de katıldı. Grup adına konuşan Memur-Sen Samsun Şube Başkanı Güneysu, "Şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarını sürdürmek isteyen zihniyet, Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Kudüs’ü işgal eden İsrail’e, İsrail’e destek veren ABD'yi ihtar ediyoruz" ifadelerini kullandı.

KUDÜS ORTAK MİRAS

ABD'nin insanlık için manevi ve tarihi kıymete sahip Kudüs’ü savaş gerekçesine dönüştürmeyi amaçladığını savunan Güneysu, "Kudüs, insanlığın ortak mirası. Bu yolla, diplomatik ve ekonomik zeminde devam eden örtülü üçüncü dünya savaşının ateşli bölümünün İslam coğrafyası üzerinden gerçekleşmesini istemektedir. Oysa Kudüs, bütün inançlar için ortak tarih, ortak coğrafya, ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşamak demektir. Kudüs’ün bu vasıflarının yok edilmesine izin vermeyiz. Kudüs’ün insanlığın ortak mirası olması gerçeğine ihanet ettirmeyiz" şeklinde konuştu.

SİYONİZME ODUN TAŞIYORLAR

Kudüs'ün medeniyet kodlarında olduğunu vurgulayan Güneysu, "Batıdaki faşist düşüncelerden hız alan şiddet ideolojisi siyonizmin ateşine odun taşımak, nereden bakarsanız bakın akıl tutulması. Görünen odur ki Kudüs; çökmekte olan köhne dünya düzeninin merkezindeki ABD oligarşisinin yaşadığı iktidar çatışmasını gizleme aparatı olarak seçilmiş" sözlerini kaydetti.
Grup tekbir getirerek sloganlar attıktan sonra dağıldı.

Şükrü Berk ASKAR 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Söz Erkurt Tutu'da

1 Söz Erkurt Tutu'da

Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

2 Samsun dahil 3 ilde uyuşturucu operasyonu

Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

3 Engin İpekoğlu Giresun'u ezberletti

 Samsun kış turizmine hazır

4 Samsun kış turizmine hazır

Maça gitmiyoruz

5 Maça gitmiyoruz

 Yerli otomobile farklı yorum

6 Yerli otomobile farklı yorum

Pamuk'un çabası Karabaş'ın götürülmesini engelleyemedi

7 Pamuk'un çabası Karabaş'ın götürülmesini engelleyemedi

'Piri Reis' 'Haber'de

8 'Piri Reis' 'Haber'de

Çağrı Ortakaya: 'Taraftarımızı mutlu etmeliyiz'

9 Çağrı Ortakaya: 'Taraftarımızı mutlu etmeliyiz'

Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

10 Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti


SIRADAKİ HABER