Kocaeli haber: Darıca'dan Kudüs'e destek mitingi

Kocaeli haber: Darıca Belediyesi öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla ilçede düzenlecek miting ile ABD'nin Kudüs kararına tepki gösterilecek.

Darıca'dan Kudüs'e destek mitingi

Darıca Belediyesi öncülüğünde 8 Aralık Cuma günü, Cuma namazının ardından Abdi İpekçi Mahallesi Zahit Kotku Parkı'nda düzenlenecek olan miting için hazırlıklar devam ediyor. Kudüs Kırmızı Çizgimizdir' adı altında düzenlenecek olan mitinge tüm bölge halkını davet eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ' Amerika'nın tek taraflı almış olduğu bu karar tüm dünyada olduğu gibi ilçemizde de büyük infiale yol açmıştır. Bu kararı kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. İslamın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa bir oldu bittiyle İsrail egemenliğine bırakılamaz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav)bizlere emaneti olan Kudüs'e sahip çıkmak boynumuzun borcudur' dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tüm İslam Alemi'ni birlik olmaya davet ederek, Kudüs için gerekli girişimleri başlattığı ifade eden Karabacak, 'Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kudüs'ün ve kardeş Filistin halkının haklarını savunmaya devam edecektir. Bizlerde sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Cuma namazının ardından 'Kudüs Kırmızı Çizgimizdir' adı altında düzenleyeceğimiz mitingle tüm dünyaya sesimizi duyuracağız' diyerek tüm bölge halkını yapılacak olan programa davet etti.

Darıca’dan Kudüs’e destek mitingiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

1 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

Kadroda önemli eksikler

2 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

3 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

4 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

İşte derbi istatistikleri

5 İşte derbi istatistikleri

Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

6 Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

Derbide 44. randevu

7 Derbide 44. randevu

Külliyen zarar...

8 Külliyen zarar...

Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

9 Gelin kına gecesini hastanede geçirdi

Adalet Bakanı Gül Samsun'da

10 Adalet Bakanı Gül Samsun'da


SIRADAKİ HABER