Haberlerİstanbul HaberleriGenç İnovatif Sağlıkçılar Kulübünün bilimsel başarısı

Genç İnovatif Sağlıkçılar Kulübünün bilimsel başarısı - İstanbul Haberleri

Acıbadem Üniversitesi'nde düzenlenen İleri Görüntüleme Sempozyumu'nda Marmara Üniversitesi Genç İnovatif Sağlıkçılar Kulübü'nün yapmış olduğu bilimsel çalışmalara 'Sözlü sunum ve Poster sunum kategorilerinde' 1'incilik, 2'ncilik ve 3'üncülük ödülleri verildi.

Genç İnovatif Sağlıkçılar Kulübünün bilimsel başarısı


TÜMRAD-DER (Tüm Radyoloji Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği) ve Acıbadem Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen İleri Görüntüleme sempozyumuna, Marmara Üniversitesi Genç İnovatif Sağlıkçılar Kulübü üyeleri ile kulüp danışmanı Yrd. Doç. Dr. Nuran Akyurt ortaklaşa yaptıkları 3 adet sözlü, 10 adet poster bildiri ile katıldı.

Sempozyumda İleri Tanı ve Görüntüleme Teknolojisinde yeniliklerin yanı sıra çalışma koşulları, sağlık çalışanlarının iletişim becerileri, hukuksal değişiklikler ve meslek sorunları da tartışıldı. Yılmaz Baran, Erem Akyurt, Sevgi Ulutaş'ın kulüp danışmanı Yrd. Doç. Dr. Nuran Akyurt ile yapmış oldukları bilimsel çalışma; Sempozyum Bilim Kurulu tarafından Öğrenci Çalışmaları Kategorisinde, sözlü sunumda 1'incilik ve poster sunumunda 1'incilik ödüllerine layık görüldü. Sempozyumda Birtanem Nazik, Enes Yüzgüller, Ebrar Yiğit, Çağla Çetinkaya, Merve Pugar, Oktay Yaşar, Hasan Volkan Yıldırım, Yusufcan Özdemir, Hicran Akyol, Bilal Şahin, Gizem Sakal, Hanım Geçer, Güler Yıldırım, Canan Gümüş, Zeynep İncebey, Dilara Tosun, Erem Akyurt, Yılmaz Baran, Sevgi Ulutaş, Sevim Alaçam, Ayşe Aksu'dan oluşan Genç İnovatif Sağlıkçılar Kulübü ekibi ayrıca sözlü sunumda 2'ncilik ve 3'üncülük, poster sunumunda 2 'ncilik ve 3 'üncülük ödüllerini de almaya hak kazandılar.

Ödül töreninde Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Olcay Çizmeli, tüm kategorilerde ödülleri toplayan Genç İnovatif Sağlıkçılar Kulübü ekibini tebrik ederek belgelerini takdim etti. Prof. Dr. Çizmeli, ödül töreninde yapmış olduğu konuşmada, İleri Görüntüleme Sempozyumu'nun her yıl aynı tarihlerde yapıldığını ve geleneksel hale gelen sempozyumda Acıbadem Üniversitesi olarak 2018 yılında da ev sahibi olduklarını belirterek, katkı ve katılım sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Genç İnovatif Sağlıkçılar Kulübünün bilimsel başarısı

SIRADAKİ HABER
}