Tokat Haber: Tokat'ta şehit düşen 11 asker törenle anıldı

Tokat Haber: Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 8 yıl önce bölücü terör örgütü PKK tarafından pusu kurularak şehit edilen 7 asker ve 14 Ekim 1997 tarihinde şehit düşen 4 asker törenle anıldı.

Tokat'ta şehit düşen 11 asker törenle anıldı

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 7 Aralık 2009 tarihinde Reşadiye-Sazak köy grup yolu Kuruçeşme mevkisinde bölücü terör örgütü mensuplarınca askeri araca ateş açılması sonucunda araçta bulunan 7 asker şehit oldu. 14 Ekim 1997 ise aynı bölgede 4 asker PKK tarafından pusu kurulması sonucu şehit edildi. 7 Aralık 2010 tarihinde Tokat Valiliği ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından 1 uzman çavuş ve 6 er için yaptırılan Şehitlik Anıtı'ndaki anma törenine Reşadiye Belediye Başkanı Cemil Kılıç, AK Parti Reşadiye İlçe Başkanı Sefa Yiğit, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, Kur'an-ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi. AK Parti Reşadiye Gençlik Kolları tarafından düzenlenen törende şehit askerler adına fidan dikildi.
Bu vatanın evlatları olarak şehitleri hiçbir şekilde unutmayacaklarını vurgulayan AK Parti Reşadiye Gençlik Kolları Başkanı Yasin Özdemir, 'Onların bizlere emaneti olan vatan topraklarını mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Bizler Allah'ın izniyle elimizde bayrak, dilimizde Kur'an ve Allah Allah ilanlarıyla İslam'a hakim kıldığımız bu topraklarda vatanımızın sonuna kadar mücadele edeceğiz' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

3 Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsunspor'a sponsor aranıyor

4 Samsunspor'a sponsor aranıyor

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

5 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Başkanın inadı...

6 Başkanın inadı...

Samsunlu şehit Nevşehir'den uğurlandı

7 Samsunlu şehit Nevşehir'den uğurlandı

Samsunlu şehit pilota İncirlik'te tören

8 Samsunlu şehit pilota İncirlik'te tören

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

9 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Su krizi yaşanabilir

10 Su krizi yaşanabilir


SIRADAKİ HABER