HaberlerKırıkkale HaberleriGüngüneş: '26 binin üzerinde acil vakaya müdahale ettik'

Güngüneş: '26 binin üzerinde acil vakaya müdahale ettik' - Kırıkkale Haberleri

Acil Sağlık Hizmetleri Haftası'na dair açıklamalarda bulunan Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, 2017 yılında 26 bin 734 acil vakaya müdahalede bulunduklarını söyledi.

Güngüneş: '26 binin üzerinde acil vakaya müdahale ettik'

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeni ile İl Ambulans Servisi Başhekimliği ile Kırıkkale Merkez 1 ve 3 No'lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını ziyaret etti. Ziyarette çalışan personelin haftasını kutlayan Dr. Güngüneş, 112 sağlık hizmetlerinde hayat kurtarmanın zamanla yarışmak anlamına geldiğini, asılsız ihbarların istenmeyen olayları doğurabileceğini ifade etti. İl genelinde 298 personel, 16 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 28 adet tam donanımlı ambulans, 1 adet çoklu ambulans, 1 adet obez ambulansı, 2 adet motosiklet ambulans ve 2 adet UMKE aracı ile vatandaşlara acil sağlık hizmeti verdiğini ifade eden Güngüneş, 2017 yılı ilk 11 ayda Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelere 13 bin 455, Tıp Fakültesi Hastanesine 7 bin 672 ve özel hastanelere 46 olmak üzere toplamda yaklaşık 26 bin 734 vakanın hastanelere acil sağlık hizmeti ambulansları ile taşındığını söyledi ve Kırıkkale genelindeki hastanelerde ise ilk 11 ayda yaklaşık 450 bin vatandaşın acil sağlık hizmetlerinden yararlandığına dikkat çekti.
Her türlü zor şartlarda görevlerini fedakârca ve başarı ile yerine getiren acil ağlık hizmetleri çalışanlarının, insana vermiş oldukları bu kutsal hizmet her türlü takdirin üzerinde olduğuna işaret eden İl Sağlık Müdürü Güngüneş, acil durumlarda saniyelerin çok önemli olduğuna, burada tecrübeli personelin donanımlı araç ve gereçlerle hastanın hayatını kurtarabileceğinin unutulmaması gerektiğinin altını çizdi. Güngüneş, 'Yollarda ambulanslar ve diğer geçiş öncelikli araçların kullanımı için yapılan güvenlik şeritlerinin başka araçlar tarafından kullanılması, bazı sürücülerin ambulansa yol vermemesi yada verememesi, bazı saatlerde yaşanan trafik yoğunluğu gibi nedenler ambulansların vakalara ulaşmasını zorlaştırmaktadır. Bu konuda daha duyarlı olmaları konusunda vatandaşlarımıza bir kez daha çağrı yapıyorum. Her türlü zor şartlarda görevini fedakârca ve başarıyla yerine getiren acil sağlık hizmetleri çalışanlarımızın insanımıza vermiş oldukları bu kutsal hizmet her türlü takdirin üzerindedir. Her zaman, her yerde ve her koşulda, gece-gündüz fedakarca çalışan personelimizin 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutluyor, teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum' dedi.

Güngüneş: “26 binin üzerinde acil vakaya müdahale ettik”

SIRADAKİ HABER
}