Haberlerİstanbul Haberleri(Özel) Evden çaldıkları montları dışarıda yere serip seçtiler

(Özel) Evden çaldıkları montları dışarıda yere serip seçtiler - İstanbul Haberleri

Şişli Feriköy'de ev sahibi uyuduğu esnada camını açtıkları daireye giren organize hırsızlık çetesi, yaklaşık 20 dakika boyunca soygun yaptı. Eve girmeden önce sigara içen sonrasında ise çaldıkları montları sokağa sererek seçim yapan hırsızların rahatlığı 'bu kadarına da pes' dedirtti.

(Özel) Evden çaldıkları montları dışarıda yere serip seçtiler

Hırsızlık olayı, önceki gün saat 05.30 sıralarında Şişli Feriköy'deki bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, esnafın ve vatandaşların korkulu rüyası haline gelen ve neredeyse semtte soyulmadık yer bırakmayan organize hırsızlık çetesi, bu kez bir binanın giriş katındaki daireyi gözüne kestirdi. Gece saatlerinde binanın önüne gelen çete üyeleri sokakta dakikalarca keşif yaptı. Ardından hırsızlar, sokakta girecekleri dairenin önünde önce sigara içti. Daha sonra harekete geçen hırsızlar, dairenin camını bir süre zorlayarak içeriye girdi. İçeriden 2 son model cep telefonu ve birçok pahalı mont çalan hırsızlar ardından evden çıktı.
Yaklaşık 20 dakika boyunca hırsızlık yapan ve çaldıkları montları sokağa sererek seçim yapan çetenin rahatlığı 'bu kadarına da pes' dedirtti. Hırsızlar olayın ardından kayıplara karışırken hırsızlık anları ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
Çaldıkları montları yere serip seçim yaptılar
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, sokakta dolaşan hırsızlar girecekleri evin önünde sigara içiyor. Hırsızlardan biri ardından dairenin camına tırmanarak camını açmaya çalışırken, diğer hırsızlar da gözcülük yapıyor. Bir süre sonra camı açan hırsız, içeride güvenlik kamerasını fark ediyor. Yüzleri net bir şekilde kamerada gözüken hırsızlardan biri kısa bir süre sonra kameranın yönünü değiştiriyor. Daireye giren hırsızlar içeride dakikalarca soygun yaptıktan sonra çaldıkları malzemelerle dışarıya çıkıyor. Çaldığı montları evin dışında yere seren hırsızlar, aralarında seçim yaptıktan sonra bazı montları alarak uzaklaşıyor.
'Yüzleri net bir şekilde gözüküyor'
Hırsızlar girdiği esnada akrabalarıyla birlikte evde uyuyan Arif A., 'Gece saatlerinde 3 şahıs camdan içeriye giriyor. Önce kamerayı ters yöne çeviriyorlar. Sonra salondaki 2 adet cep telefonunu sonra da montları ve çeşitli eşyaları çalıyorlar. Çevirdikleri kameramızı bir aracın altına atmışlar. O kameradan da şahısların yüzüne ulaştık. Yüzleri net bir şekilde gözüküyor. Kapılar kapalıydı o yüzden herhangi bir şey duymadık. Zaten gayet profesyonel çalışmışlar, herhangi ses çıkartmadıkları gibi konuşmuyorlar. Baya da tecrübeliler. Bir aletle camı açıyorlar, sonra etrafta dolaşıyorlar. Kimsenin gelip gitmediğini fark ettikten sonra hemen hızlıca gözcülerini ayarlayıp camdan içeriye tırmanıp giriyorlar' dedi.
'Bu çete semtte girilmedik yer bırakmamış'
Arif A., 'Evden çıktıktan sonra çaldıkları montları yere koyup işimize yarar mı diye tek tek seçiyorlar. 15-20 dakika oyalanıyorlar baya rahatlar, hatta biri girmeden önce sigara içiyor. Tüm bunlar İstanbul'un göbeği olan Şişli ilçesinde gerçekleşiyor. Çevredeki esnafların söylediklerine gören bu çete semtte girilmedik yer bırakmamış. Planlı ve programlı bir şekilde işliyor. O esnada hırsızlarla karşı karşıya gelseydik tabi hoş şeyler olmazdı' diye konuştu.
Güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

(Özel) Evden çaldıkları montları dışarıda yere serip seçtiler

SIRADAKİ HABER
}