Sadece 5'i üye - Samsunspor Haberleri

Eski futbolcular tarafından kurulan oluşum, her ne kadar, 'Aday çıkmazsa yönetime talibiz' açıklaması yapsa da, bu resmi olarak mümkün değil. Çünkü 18 kişilik bu oluşumdan sadece 5'i kongre üyesi. Diğerlerinin yönetime girme şansı resmi olarak yok.

Sadece 5'i üye

ŞARTLI TALİP OLMUŞLARDI

Samsunsporlu eski futbolcular önceki gün yaptıkları toplantıda yönetime şartlı talip olduklarını açıklamıştı. Eski futbolcuların, "Eğer bu kulübü yönetmeye talip bir baba yiğit çıkmazsa, biz buradayız. Üzerimize düşeni yaparız" açıklamaları taraftarları da heyecanlandırmıştı. Tanju Çolak ve Cenk İşler'in de telefonla bağlanarak destek verdiği oluşumdan sadece 5 kişinin kulübe üye olduğu, bu isimler dışındakilerin isteseler de yönetime giremeyeceği öğrenildi.

Samsunspor'da yeni başkan arayışı: 'Kimse yoksa biz varız'

İSTESELER DE ALAMAZLAR

Bu oluşumda Tanju Çolak, Hasan Şengün, Ali Kemal Gedikli, Şendoğan Çakmaker ve Ahmet Usta'nın kulübe üye olduğu ve genel kurulda da oy kullanacağı belirtildi. Bu beş isim aynı zamanda istedikleri takdirde yönetim kurulu listelerinde de yer alabilir. Ancak diğer isimler ise kulübe üye olmadıkları için ne oy kullanabilir, ne de yönetime talip olacak listelerde yer alabilir. Yola çıkan bu oluşumun bundan sonraki süreçte ne yapacağı ise merak konusu.

Selçuk KAYA

SIRADAKİ HABER
}