HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da Burma'dan o sözlere tepki! Emeğimize çamur attırmam

Samsun'da Burma'dan o sözlere tepki! Emeğimize çamur attırmam - Samsun Haberleri

Eski Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, belediye başkanlığı dönemine ilişkin Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın sözlerine tepki göstererek, 'Atakum'un geçmişine, emeğimize çamur atılmasına izin vermem. TV ekranlarında konuşmaya hazırım' dedi

Samsun'da Burma'dan o sözlere tepki! Emeğimize çamur attırmam

Atakum Belediyesi'nde 3 dönem görev yapan eski Belediye Başkanı Metin Burma, mevcut Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'nın, geçmiş dönemlere ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi. Burma, "Atakum’un geçmişine dil uzatılması, aşağılanması ağrıma gitti. Belde ve ilçe kurucu belediye başkanlığı onurunu yaşamış biri olarak, Atakum’un geçmişine, emeğimize çamur atılmasına izin vermem" ifadelerini kullandı.

YILDIZ BİR ATAKUM İNŞA ETTİK

Yıllarını verdiği Atakum'un geçmişine sahip çıkmanın kendisinin görevi olduğunu belirten Burma, "Aslında siyaseti bu söylem biçimiyle, basit atışma yöntemiyle yapanları muhatap alıp cevap vermek istemezdim. Bir süre bekledim. Ülkemizin, bölgemizin bunca sorunu varken, milletvekilleri ve başkanlar tarafından Atakum’un geçmişine dil uzatılması, aşağılanması ağrıma gitti. Üzüldüm. 1994 yılında kurduğum Atakum Belediyesi'ni 10 yıl yönetmiş zihniyet olarak, kirada durmuşuz, var olan koca ilçe belediye binasını görmeyip, bir belediye binası dahi yapmamışız diye zihniyetimizi takliden kötüleyen bir siyasi başkan. Onca semt sahasını ve koca stadyumu yok sayıp, semt halı sahası bile yapamadığımızı, kendilerinin yaptığı döşenen kilitli taş parke miktarını görünce başarıyı kıskanıp teyakkuza geçtiğimizi söyleyen ve 'Topunuz gelin' diye efelenen bir belediye başkanı. Belediyecilik anlayışları bu kadar sığ olanlara yaptıklarımı tek tek sıralamamın bir anlamı yok. Biz yıldız bir Atakum inşa ettik. Siz onun sokaklarına taş parke döşemişsiniz. Teşekkür ederim" diye konuştu.

İBRETLE İZLİYORUM

Atakum'da geniş bir coğrafyadan yerleşmek için iddialı, yıldızlaşmış, cazibe merkezi bir kent inşa ettiklerini kaydeden Burma, "Katkısı olanlara müteşekkiriz. Bu kentin mimarının kim olduğunu herkes biliyor. Biliyor ki genel seçimlerdeki oy tercihinin hep üstünde oy verdi. Atakum’un meydana gelişinde zorluklar, sıkıntılar çekmiş, emek vermiş insanlara teşekkür edebilme erdemliliği yerine, inkarcılıkla emeklerin üstüne konma zihniyetini ibretle izliyorum. Seçim yaklaştıkça Atakum sokaklarında, pişmanlık ve özlem sesleri yükseliyor. Bu seslerin ne anlama geldiğini anlıyor ve telaşlanıyorsunuz. Bu belediyecilik ve yönetim anlayışınızla korkmakta, telaşlanmakta haklısınız" dedi.

SADECE BEN GELİYORUM

"Atakum’un belde ve ilçe kurucu belediye başkanlığı onurunu gururunu yaşamış biri olarak, Atakum’un geçmişine, emeğimize çamur atılmasına izin vermem" diyen Burma açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "O nedenle 'Topunuz gelin' efelenmenizi üstüme alıyor ve yalnızca ben geliyorum. Nerede, ne zaman bildiriniz. Size CHP zihniyetinin belediyecilik anlayışını, Atakum’u sıfırdan alıp, arkamızda iktidar desteği olmaksızın Karadeniz’in yıldızı, rüyalarınızın şehrini nasıl yaptığımızı, Atakum destanını belediyecilik dersi olarak anlatayım. Atakum’un geçmişini, bugününü, geleceğini TV ekranlarında konuşmaya tartışmaya hazırım, efelenenleri bekliyorum."

SIRADAKİ HABER
}