HaberlerSamsun Milletvekili Köktaş: 'Karar yok hükmünde'

Samsun Milletvekili Köktaş: 'Karar yok hükmünde'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'ABD yönetimi tarafından Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasına yönelik sorumsuzca ve vicdanları yaralayan kararını kınıyor ve reddediyoruz' dedi

Samsun Milletvekili Köktaş: 'Karar yok hükmünde'

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması, Ankara'da ABD Büyükelçiliği önünde protesto edildi. Aralarında bazı AK Parti milletvekillerinin de bulunduğu bir grup, ABD Büyükelçiliği önünde protestoda bulundu. Filistin ve Kudüs lehine sloganlar atan grup arasında bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planına karşı mecliste bulunan tüm siyasi parti gruplarının hazırladığı ortak bildiriyle de tepki gösterildiğini dile getirdi.

KINIYORUZ

Köktaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi, Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir, gözbebeğidir. ABD yönetimi tarafından Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasına yönelik sorumsuzca ve vicdanları yaralayan kararını kınıyor ve reddediyoruz. Bu karar yok hükmündedir. Bütün dünya, uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler kararlarını ihlal eden bu kararı kınamak için ABD Büyükelçiliği önünde tepkimizi ortaya koyduk" dedi.

SIRADAKİ HABER
}