Samsun Haber | MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta: 'Ortadoğu'nun namusu'

Samsun Haber | MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararıyla ilgili, 'Kudüs, Ortadoğu'nun namusudur. Kudüs için verilen her yanlış karar Ortadoğu'da daha çok kana ve gözyaşına sebep olacaktır. Kudüs, partimizin ve ülkemizin kırmızı çizgisidir' dedi

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta: 'Ortadoğu'nun namusu'

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etmesinin Ortadoğu’du daha çok kana ve gözyaşına neden olacağını söyledi.

MHP'NİN KIRMIZI ÇİZGİSİ

Filistin Devleti'nin verilen kararı “İsrail, Müslüman ve Hristiyanlara savaş açtı” olarak değerlendirdiğini belirten Usta, "İsrail, kentin doğusunu 1967'de işgal etti ve 1980 yılında tamamını başkenti ilan etti. Ancak bugüne kadar Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan hiçbir devlet olmadı. Bu anlamda, Trump'ın açıklaması da bir ilk olma özelliği taşıyor. Trump, Kudüs meselesini iç siyaset malzemesi olarak kullanıyor. Bir kısım iç siyasi sıkıntılarını Musevi Lobisine bu desteği vererek aşmaya çalışıyor. Binlerce kilometre öteden yaptığı bu girişimle Trump, Ortadoğu’da gerginliğin fitilini bir kez daha ateşleyecektir. Kudüs, Ortadoğu'nun namusudur. Kudüs için verilen her yanlış karar Ortadoğu’da daha çok kana ve gözyaşına sebep olacak. Kudüs, partimizin ve ülkemizin kırmızı çizgisidir" diye konuştu.

KUDÜS'E SAHİP ÇIKMALIYIZ

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa için atılacak böylesi tehlikeli bir adım bölgedeki ve tüm dünyadaki Müslüman halkları tahrik edeceğini kaydeden Usta, "Nitekim Fas, Irak, Ürdün, Tunus, Suudi Arabistan gibi ülkelerden konuya ilişkin sert tepkiler ve uyarılar geldi. İslam dünyasına sesleniyorum; gün kendi kısa vadeli menfaatlerini düşünmeksizin, tavizsiz bir şekilde tek yumruk olma ve Kudüs’e sahip çıkma günü. Bölge için atılacak her adımda devletimizin ve Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanındayız ve Trump’ın kararını tanımıyoruz" sözlerini kaydetti.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

1 Samsun'da travesti usturayla saldırdı!

Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

2 Samsun'da önce bıçakla saldırdılar sonra gasp ettiler

Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

3 Samsun plakalı TIR'ın freni boşaldı: 1 ölü

İmtihan...

4 İmtihan...

Kamp yeri hazır

5 Kamp yeri hazır

Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

6 Samsun 'Gazi Devlet'te güvenlik zafiyeti mi var?

Samsunspor taraftarından fiyat tepkisi

7 Samsunspor taraftarından fiyat tepkisi

Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

8 Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

Samsunspor'da endişeli bekleyiş

9 Samsunspor'da endişeli bekleyiş

Numanoğlu'nun baba acısı

10 Numanoğlu'nun baba acısı


SIRADAKİ HABER