Instagram: Instagram'ın mesajlaşma bölümü ayrı bir uygulama oluyor: Direct

Instagram: Instagram, Direct adlı mesajlaşma uygulamasını piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Mevcut Instagram uygulamasının içerisinde yer alan mesajlaşma bölümünü ana uygulamanın içinden çıkaracak olan Instagram, Direct adlı uygulamayla Snapchat'e daha dişli ve doğrudan bir rakip olacak.

Instagram'ın mesajlaşma bölümü ayrı bir uygulama oluyor: Direct

Direct uygulaması ilk etapta iOS ve Android platformları için farklı 6 ülkede pilot olarak yayınlanacak. Üstelik bu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor. Diğer ülkeler ise Şili, İsrail, İtalya, Portekiz ve Uruguay.

Instagram’ın Direct uygulamasını ayırmaktaki bir diğer amacı markaların da işini kolaylaştırmak. 1 milyar kullanıcı sayısına doğru emin adımlarla ilerleyen Instagram’daki işletme sayısının da 25 milyona ulaştığınıdüşünürsek, Instagram müşteri hizmetleri için de önemli bir kanal haline geldiğini söyleyebiliriz. Bununla birlikte kullanıcılar arasındaki özel mesajlaşma trafiğini de yönetmek için Instagram’ın Direct uygulaması kimi kullanıcılara avantaj sağlayacak.

Facebook ve Messenger tepki almıştı

Hatırlayacağınız üzere Facebook da uygulama içerisinde yer alan mesajlaşma bölümünü Messenger adıyla yeni bir uygulama olarak piyasaya sunma kararı almıştı. Pek çok kullanıcı bu karardan memnun kalmamış olsa da, Messenger uygulaması milyonlarca kullanıcının telefonuna girmeyi başardı. Kimi kullanıcılar telefonunun uygulama çöplüğüne döndüğü gerekçesiyle durumdan hoşnut kalmazken, kimi kullanıcılar ise mesaj kutusundan arındırılmış Facebook’u daha çok sevdi.

Facebook’un izlediği strateji doğrultusunda uygulamanın içinden yeni bir uygulamanın doğması kullanıcılar açısında beğenilme konusunda oldukça görece. Instagram’ın mesajlaşma bölümü ayrı bir Direct uygulaması olarak piyasaya çıkarsa, Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma uygulamalarının sayısı da WhatsApp, Messenger ve Direct olmak üzere 3’e yükselecek.

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:WEBRAZZİEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Bu yarayı bilerek verdi'

Erdoğan'dan Ilıcalı'yı destekleyen açıklamalar

2 Erdoğan'dan Ilıcalı'yı destekleyen açıklamalar

Bitigen'i bitirdiler

3 Bitigen'i bitirdiler

Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

4 Samsun'un o ilçesinde 'Hava Park' projesi

Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

5 Otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Samsunspor'da şok ayrılık!

6 Samsunspor'da şok ayrılık!

Samsun'da 10 yaşındaki kız çocuğuna taciz

7 Samsun'da 10 yaşındaki kız çocuğuna taciz

Samsun'a ikinci üniversite geliyor

8 Samsun'a ikinci üniversite geliyor

Samsun'da akademisyen 'Öldüğünü' derste öğrendi

9 Samsun'da akademisyen 'Öldüğünü' derste öğrendi

İşte Samsun'da yeri değişen hakimler ve savcılar

10 İşte Samsun'da yeri değişen hakimler ve savcılar


SIRADAKİ HABER