HaberlerKamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Kuruoğlu: 'ABD çirkin yüzünü gösterdi'

Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Kuruoğlu: 'ABD çirkin yüzünü gösterdi'

ABD'nin Kudüs kararını değerlendiren Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Levent Kuruoğlu, 'Emperyalist ABD, yeni bir oyunla çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir' dedi.

Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Kuruoğlu: 'ABD çirkin yüzünü gösterdi'

Kamu-Sen Samsun İl Temsilcisi Levent Kuruoğlu, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti kabul etme kararını değerlendirdi. Kuruoğlu kararın, Ortadoğu'da yeni gerilimler ortaya çıkaracağını ifade etti.

İSLAM DÜNYASI İLE OYNUYORLAR

ABD Başkanı Trump’ın aldığı kararın Ortadoğu coğrafyasını bir kez daha keşmekeşe sürüklediğini belirten Kuruoğlu, "Yıllardır Kudüs’ün başkentleri olması için lobi çalışmaları yürüten İsrail, bölgeyi ateşe atacak bu kararın, bölge halkına yaşatacağı felaketin de farkındadır. ABD ve emperyalistler, İslam dünyası ile adeta oynamaktadır. Emperyalist ABD, yeni bir oyunla çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir" dedi.

BARIŞ BELDESİ HALİNE GELMELİ

Kudüs'ün üç semavi dinin kutsal kenti olduğunu belirten Kuruoğlu, "Kudüs, bütün insanlığın bir değeri olarak kalmalı ve tüm devletler el birliği ile Kudüs’ü huzur ve barış beldesi haline getirmelidir. Ancak, Trump’ın dünya devletlerinin uyarılarına rağmen, tek başına aldığı bu karar Ortadoğu’da yeni gerilimlerin ve yeni çatışmaların fitilini ateşleyecektir. Kutsal değerlerimize karşı girişilmiş olan bu komplo yüzyıllardır kandan beslenen ve dünyayı kana boğan emperyalistleri mutlu etmiş gibi görünse de bu işin sonunda ibrenin kendilerine de dönebileceğini hesaba katmalıdır. Bu çerçevede sağduyudan uzak, yalnızca gerilimi tırmandıracak bir karar olarak tarihin kara sayfalarına geçen bu tutumu kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}