HaberlerSamsun HaberleriAtakum'da şehide vefa

Atakum'da şehide vefa - Samsun Haberleri

Diyarbakır'da PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Samsunlu Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Bayram'ın adı Atakum ilçesinde bir parka verildi. Şehidin ailesi, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Atakum'da şehide vefa

Mayıs ayında Diyarbakır'ın Lice ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Samsunlu Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Bayram'ın annesi, şehit olan evladının adını yaşatmak için Atakum ilçesindeki bir parka veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Başkan Taşçı, beklemediği ziyaret karşısında hem şaşırdı hem de duygulandı.

Acılarını hissediyoruz
Vatanın bölünmez bütünlüğü için gözünü kırpmadan şehadete koşan askerlere minnettar olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Şehit ailelerinin acılarını en derin şekilde yüreğimizde hissediyoruz. Birlik ve beraberliğimize kasteden hainlere karşı vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden kahraman askerlerimize minnettarız. Bugün ülkemizde huzur içerisinde yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bu anlamda şehitlerimizin isimlerini yaşatmak adına ilçemizdeki parklara veriyoruz. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Bayram'ın adını da ilçemizdeki bir parka verdik. Askerlerimize, Şehitlerimize ve ailelerine duyduğumuz minnet ve sevgimizi her platformda, şartlar ne olursa olsun ortaya koymak bizim boynumuzun borcudur' diye konuştu.

Destekleriniz güç veriyor
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya teşekkür eden Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Bayram'ın annesi Selma Seçkin, 'Evladımın adının bir parka verilerek yaşatılması beni çok mutlu etti. Sizlerin desteğini her zaman üzerimizde hissetmek bizlere daha da güç veriyor. Milletimizde bu birlik ve beraberlik olduğu sürece bölücüler, hainler bizi bölemez' şeklinde konuştu.
Şehit Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Bayram Parkına asılması için oğlunun bir fotoğrafını öneren Şehit Annesi Seçkin, parkta uygun bir yere konulmak üzere Şehit Gökhan Bayram adına yazılmış bir akrostiş şiiri de Başkan Taşçı ile paylaştı.

Gökhan Bayram
Gözlerinde parlıyor ay ve yıldızı
Öyle gururlu, bayrak, vatan sevdalısı
Kahraman Türk'ün cesur askeri
Hainlere göz açtırmadı, vermedi aman
Ardında yüce milletin duası her an
Namın sardı her yanı Mehmetçik Gökhan.

Başında miğfer, sırtında çanta, elinde tüfeği
Arşınladı vadileri, dereleri, dağları, tepeleri
Yatmak uyumak haramdı ona gündüzleri geceleri
Rahatı yoktu teslim almadan tüm hainleri
Attığı her adımda titretti yerleri ve gökleri
Mehmetçik, unutmayacağız asla seni (sizleri)

Atakum’da şehide vefa

SIRADAKİ HABER
}