HaberlerElazığ HaberleriÖğrencilere 'Şiddet' konulu seminer

Öğrencilere 'Şiddet' konulu seminer - Elazığ Haberleri

Elazığ'da ortaöğretim öğrencilerine 'Şiddet' konulu seminer verildi.

Öğrencilere 'Şiddet' konulu seminer

Medical Park Elazığ Hastanesi tarafından İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, 'Şiddet' konulu seminer verildi. Psikolog Çağla Gül, öğrencilere şiddet konusunda bilgiler aktardı.
Şiddet bireyin, fiziksel, cinsel, psikolojik veya ekonomik yönden zarar görmesiyle yada acı çekmesiyle sonuçlanan veya sonuçlanması muhtemel hareketler olduğunu belirten Gül,' Tehdit veya baskıyla özgürlüğün keyfi engellenmesini de içeren fiziksel, cinsel, psikolojik, sözlü veya ekonomik her türlü tutum ve davranışta şiddettir. Psikolojide ve hukukta kabadayılık veya zorbalık, daha üstün konumda yada güçlü olanın karşısındakini genellikle istediklerini yaptırmak amacıyla etkilemesi, ezmesi ve gözünü korkutmasıdır. TDK sözlüğünde kabadayı kendine özgü namus kurallarını esas alıp toplum kurallarının dışına çıkarak zorbalık yapan kimse diye olarak tanımlanır' dedi.
Şiddetle ilgili detaylı bilgi veren Psikolog Gül daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı. Seminere Hastane Kurumsal İletişim Müdürü Esin Yamaç Erten, okul müdürü Ahmet Türkoğlu ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilere ‘Şiddet’ konulu seminer

SIRADAKİ HABER
}