Haberlerİzmir HaberleriÖğrencilerden 'ikinci üniversiteye' yoğun ilgi

Öğrencilerden 'ikinci üniversiteye' yoğun ilgi - İzmir Haberleri

Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlenen Üniversite Tercih Günleri kapsamında, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sisteminde yer alan ikinci üniversite ve sertifika programları hakkında öğrencilere bilgi verildi.

Öğrencilerden 'ikinci üniversiteye' yoğun ilgi


Üniversite Tercih Günleri, 7-8 Aralık tarihleri arasında Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde düzenlendi. Etkinlikte stant açan Anadolu Üniversitesi de, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sisteminde yer alan ikinci üniversite ve sertifika programları hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Öğretim Görevlisi Zürriyet Demir, 'İkinci üniversite, herhangi bir yüksek öğretim kurumunda öğrenci olmak ya da mezun olma koşuluyla öğrencilere istediği bölümde eğitim görme olanağı sağlıyor. Öğrenci, örgün sistemde okuduğu programın yanı sıra bizde de farklı bir alanda bir bölüm okuyarak ikinci bir diplomayı eş zamanlı olarak alabiliyor. Etkinlik oldukça yoğundu. Öğrenciler ve rehber öğretmenlerin ilgileri fazla. Öğrencilerimizin örgün eğitimin yanında ikinci bir diplomaya sahip olmasını isteriz' dedi.

Öğrencilerden ‘ikinci üniversiteye’ yoğun ilgi

SIRADAKİ HABER
}