HaberlerZonguldak HaberleriAcı haberi işyerinde aldı, küle dönen evi görünce gözyaşlarına boğuldu

Acı haberi işyerinde aldı, küle dönen evi görünce gözyaşlarına boğuldu - Zonguldak Haberleri

Zonguldak'ta araç yolu olmayan evde bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı ev küle döndü. Olayı işyerinde öğrenen anne ise 'İyi ki içinde çocuklar yoktu' diye gözyaşlarına boğuldu. Mahalleli, ulaşım sorunu yaşadıkları gerekçesiyle yetkililere seslendi.

Acı haberi işyerinde aldı, küle dönen evi görünce gözyaşlarına boğuldu

Edinilen bilgiye göre Çaydamar Mahallesi İnci Sokak'ta ikamet eden Handan ve Selçuk Murat çifti, sabah saatlerinde işe gitmek üzere evden ayrıldı. Çifttin iki çocuğu ise anne ve babalarının yardımıyla okula gitti.
Aradan geçen zamanın ardından bir restoranda çalışan Handan Murat, yakınları tarafından evinin yandığı haberini aldı. Telaşla durumu eşine haber veren Handan Murat, işyerinden izin alarak evine geldi.
İtfaiye 7 hortumu birbirine ekleyip müdahale etti
İddialara göre bir mahalle sakinine ait arazi üzerinden araç yolu yapılmasını isteyen diğer mahalle sakinleri, bu talebin kabul edilmemesi üzerine evlerine merdivenler aracılığıyla ulaşabildiklerini ifade ettiler. Araç yolunun olmaması üzerine yangın sırasında olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangının bulunduğu bölgeye giremeyince 7 tane hortumu birbirine bağlayarak yangına müdahale etmeye çalıştı.
Çiftin yan komşuları ise yangına müdahale ederek söndürmeye çalıştı.

'1950'li yılları yaşıyorlar'
Yangının söndürülmesinin ardından ev kullanılamaz hale geldi. Olay yerine gelerek aileye yardım eden Çaydamar Mahallesi Muhtarı Mehmet Zaman ise yetkililerin ulaşım sorununu çözmesini istedi. Zaman, 'Yolu yok, insanlarımız burada yaşıyor. Çoğunun işi gücü yok. Hamallık yaparak geçiniyorlar. Dolayısıyla bir yolumuz yok, insanların evine gelmesi için. Biri KOAH olmak üzere iki hastamız var. Yatalak hastalar. Burada ev yandı, itfaiye gelip de müdahale etme şansı yok. Yaptığımız müracaatlarda buraya yol yapılmadı. Yıllarca bu yol sorunu yaşanıyor. Ben üçüncü dönem muhtarım her seferinde yetkililere çıktık. Hastalarımız buradan yukarı insanların sırtında çıkıyor. 1950'li yıllardaki gibi hala insanlar hastalarını öyle taşıyorlar. Yapılan müracaatlarda kimse buraya yol yapmadı. 100 metre arası var buranın. Buraya herhangi bir çare bulamadık. Bu evlerin malzemeleri sırtlarda taşındı. İnsanlar perişan. Devlet büyüklerimizden rica ediyoruz. Buraya el atmalarını istiyoruz' diye konuştu.
Evine ağlayan Handan Murat ise 'İyi ki içeride çocuklar yoktu' diye feryat etti. Komşuları ise Handan Murat'ı, 'Biz müdahale etmeye çalıştık. Hiç üzülme, el birliği ile yeniden yaparız' şeklinde teskin etti. Ekipler, yangının kesin çıkış sebebini araştırıyor.

Acı haberi işyerinde aldı, küle dönen evi görünce gözyaşlarına boğuldu

SIRADAKİ HABER
}