HaberlerBolu HaberleriHastalar 112'ye, 112'nin araçları onlara emanet

Hastalar 112'ye, 112'nin araçları onlara emanet - Bolu Haberleri

Bolu'da, Merkez İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motor Bölümü öğrencileri, pratik eğitimlerinde kurumların araçlarının bakım ve tamiratını yaparak hem kendilerine hem de ülkelerine faydalı oluyorlar.

Hastalar 112'ye, 112'nin araçları onlara emanet

Bolu'da, Merkez İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motor Bölümü Motor Bölümü öğrencileri, 11 ve 12'inci sınıfta aldıkları 18 saatlik pratik eğitimleri sırasında İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı ambulanslar, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin ve Çevre ve Şehircilik ve İl Müdürlüğü gibi kurumlarının araç bakım ve tamiratlarını yapıyorlar.
Sabah saatlerinde sanayideki dükkanlarını açıyor gibi motor atölyelerini açan ve genel temizliğini yapan öğrenciler, daha sonra bakım ve tamirat için gelen araçlar üzerinde öğretmenlerinin eşliğinde hem teorik hem de pratik eğitimlerini alıyorlar.
Kurumların dışında özel araçların da tamir ve bakımlarının yapıldığını, atölyede çalışan öğrencilerin genel gelirden yüzde 30 pay alarak harçlıklarını da çıkardıklarını ifade eden Motor Bölümü Şefi Hüseyin Saraç, 'öğrencilerimiz 11'inci sınıftan itibaren teorik eğitimlerinin yanı sıra atöyleyelerde pratik eğitimlerini de alıyorlar. Pratik eğitimde çok daha verim aldığımıız düşünüyorum. Öğrencilerin yetişmeleri konusunda pratik eğitim çok önemli. Çünkü son sınıflarında öğrencileri sanayiye gönderiyoruz. Özgüvenleri daha yüksek oluyor ve daha çabuk yetişiyorlar' dedi.
Motor Bölümü 11'inci sınıf öğrencisi Mehmet Temel ise, dışarıdan gelen araçların lastiklerini değiştiriyoruz, genel bakımlarını yapıyoruz. Hocalarımız da yapamadığımız zaman bizlere yardım ediyor. Pratik açısından çok faydası oluyor' şeklinde konuştu.

Hastalar 112’ye, 112’nin araçları onlara emanet

SIRADAKİ HABER
}