HaberlerGiresun HaberleriGiresun'da Cuma Namazı çıkışı 'Kudüs' protestosu i

Giresun'da Cuma Namazı çıkışı 'Kudüs' protestosu i - Giresun Haberleri

Giresun'da Sivil Toplum Kuruluşları tarafından ABD'nin, Küdüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması kararı Cuma Namazı çıkışı protesto edildi.

Giresun'da Cuma Namazı çıkışı 'Kudüs' protestosu i

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'un, Tel Aviv'de yer alan ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıyacaklarını açıklaması ve Kudüs'ü İsrail Devleti'nin başkenti olarak tanıma kararını, Giresun'daki Sivil Toplum Kuruluşları düzenledikleri ortak basın açıklaması ile protesto ederek 'Kahrolsun İsrail, ABD, Alahu ekber sloganları attılar.
Cuma namazı sonrasında Hacı Miktad Camisi'nin yanındaki meydanda toplanan Sivil Toplum Kuruluşları adına basın açıklaması yapan AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu 'Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam'ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam'ın harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.Türkiye'nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye'nin çağrısına kulak vererek Kudüs'e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri'nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. İslam'ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız' dedi.

Giresun’da Cuma Namazı çıkışı ’Kudüs’ protestosu i

SIRADAKİ HABER
}