HaberlerAmasya HaberleriAmasyalılardan Kudüs protestosu

Amasyalılardan Kudüs protestosu - Amasya Haberleri

Amasya'da AK Parti İl Başkanlığı ile sivil toplum kuruluşları ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararını protesto etti.

Amasyalılardan Kudüs protestosu

Yavuz Selim Meydanında bir araya gelen vatandaşlar dua edip ellerinde Filistin bayrakları ve dövizler taşıyarak ABD Başkanı Donald Trump'a tepki gösterdi.
Trump'ın Kudüs açıklamasının insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğini belirten AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Kudüs'ün tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olduğuna değindiği açıklamasında, 'Bu karar, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan, en kısa sürede dönülmelidir' dedi.
'İslam'ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler tarihte defalarca olduğu gibi, yine hüsrana uğrayacaklardır' diyen Ünek, 'Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız' şeklinde konuştu.

Amasyalılardan Kudüs protestosu

SIRADAKİ HABER
}