HaberlerBalıkesir HaberleriAyvalık'ta AK Parti'den sert 'Kudüs' açıklaması

Ayvalık'ta AK Parti'den sert 'Kudüs' açıklaması - Balıkesir Haberleri

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Başkanı Hasan Kıtay, yaptığı basın açıklamasında, ABD Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklamasına sert tepki gösterdi.

Ayvalık'ta AK Parti'den sert 'Kudüs' açıklaması

Hasan Kıtay; Ayvalık Şehitler Camii'nde kılınan Cuma namazının ardından yaptığı açıklamada; Kudüs'ün önemli bir davaları olduğunu vurguladı.
AK Parti İlçe yönetiminin yanı sıra, AK Parti İlçe Kadın ve Gençlik Kolları üyeleriyle, partililer ve çok sayıda vatandaşların hazır bulunduğu açıklamasında Hasan Kıtay, 'Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.' ifadelerini kullandı.
İslam'ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenlerin, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklarını savunan AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hasan Kıtay, 'İslam'ın harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler. Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye'nin, insanlığın silueti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam işbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye'nin çağrısına kulak vererek Kudüs'e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri'nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği 'Dünya 5'ten büyüktür' itirazının haklılığını teyit etmiştir' dedi.
İslam'ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabilineceğine işaret eden Başkan Kıtay, 'Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakârlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız' diye konuştu.
Basın açıklamasının ardından toplanan kalabalık sessizce dağıldı.

Ayvalık’ta AK Parti’den sert ‘Kudüs’ açıklaması

SIRADAKİ HABER
}