HaberlerÇorum HaberleriÖzkan; 'Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir'

Özkan; 'Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir' - Çorum Haberleri

Çorum'un Sungurlu ilçesinde Kudüs için eylem yapıldı.

Özkan; 'Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir'

Atatürk Meydanında Cuma namazı sonrasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklamasının insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğini söyledi.
Kudüs'ün, tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu, bu kararın bölgedeki barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adım olarak niteleyen Özkan, 'Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır diyen Özkan, Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam'ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam'ın harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler. Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye'nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye'nin çağrısına kulak vererek Kudüs'e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri'nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür' dedi.
Bu olayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği 'dünya 5'ten büyüktür' itirazının haklılığını teyit ettiğini dile getiren Özkn, şunları kaydetti; 'İslam'ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız' dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yasin Şahin ise, 'Çanakkale'nin kınalı aslanları, evlatları olarak emin olsunlar ki çöplüğe gömeriz. Müddezel bir sarhoşun İslam dünyasının göz bebeği ve mukaddesatı Kudüs üzerinden oluşturduğu gerginlik, ülkemizin kesinlikle başka bir renge boyanmaya müsaade etmeyeceği rengimizdir ve kırmızı çizgimizdir' ifadelerini kullandı.
'Türk ve İslam dünyasının sessiz ve tutarsız kalmayacağı bu husus Amerikanın sonu olacaktır diyen Şahin, 'Kudüs üzerinden dünyanın gömleğinin üzerinden üst düğmesini açıp, içerisine el bombası atmaya yeltenen Amerika'nın kafası iyi duvarlara çarpmaktadır. Akıl ve inanç sağlığını yitirmiş bir devlet adamı Amerika'yı içerisinden bir daha çıkamayacağı çöplüğe götürüyor. Irak, Libya, Mısır ve Suriye'ye soktuğu fitne ateşinin şerefsizce yaptığı işgalin ve psikolojik rezaletin esir zannettiği İslam dünyasına apse yaptırmak ne Amerika'nın nede şeytanın uşaklarının haddine değildir' şeklinde konuştu.
Basın açıklamasına Ak Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, Kadın Kolları Başkanı Hamide Uzun, teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Özkan; "Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir"

SIRADAKİ HABER
}