HaberlerKarabük HaberleriKBÜ'de 5. Geleneksel Bilişim Günleri düzenlendi

KBÜ'de 5. Geleneksel Bilişim Günleri düzenlendi - Karabük Haberleri

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Bilişim Teknolojileri Kulübü tarafından 5. Geleneksel Bilişim Günleri düzenlendi.

KBÜ'de 5. Geleneksel Bilişim Günleri düzenlendi

KBÜ Hamit Çepni Konferans Salonu'nda yapılan etkinlikte bilişim sektöründe yer alan firma yöneticileri ve uzmanlar bir araya geldi.
Dijital Pazarlama Danışmanı Melih Güney, 2020 yılında dünya üzerinde yaşayan her insanın bir saniyede ortalama 1.7 megabayt bilgi üreteceğini söyledi.
Big datanın bir havuz olduğunu insanların bu havuzdan ne aldığının önemli olduğunu ifade eden Güney, 'Bu kavram ile depolama kapasitemiz arttı ve bunu ucuza mal eder hale geldik. Hali ile de işlem gücümüz arttı. Yeni matematiksel modeller ve algoritmalar oluşturduk ve bu durum sorunları çözmemize yardımcı oldu. Yeni ekonomi müşteriyi daha iyi tanımak istiyor, bu noktada pazarlama devreye giriyor.' diye konuştu.
Siber Güvenlik Uzmanı Okan Yıldız da 'Hacker Kültürü ve Etik Hacker' konusunda yaptığı sunumda siber saldırıların yüzde 95 oranla insan kaynaklı olduğunu ve insan kaynaklı bu saldırıların da yüzde 97'sinin fark edilemediğinin altını çizdi. Kavramsal olarak siber güvenlik terminolojisi hakkında bilgi veren Yıldız, dilimizde net bir karşılığı olmamasına rağmen hacker kelimesinin yerine 'üstad' kelimesinin kullanılabileceğini belirtti.

KBÜ’de 5. Geleneksel Bilişim Günleri düzenlendi

SIRADAKİ HABER
}