HaberlerDüzce HaberleriDüzce Üniversitesi Divapan ile işbirliği sözleşmeleri imzaladı

Düzce Üniversitesi Divapan ile işbirliği sözleşmeleri imzaladı - Düzce Haberleri

Düzce Üniversitesi, çeşitli konularda ortak çalışmalar yürütmek üzere Düzce'de faaliyet gösteren Divapan Entegre Ağaç Panel Sanayi ile işbirliği sözleşmeleri imzaladı.

Düzce Üniversitesi Divapan ile işbirliği sözleşmeleri imzaladı

Rektörlük Makamında gerçekleştirilen imza törenine Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Divapan Entegre Ağaç Panel Sanayi Genel Müdürü Hakan Zengin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin ile davetli konuklar ve öğretim üyeleri katıldı. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, gerçekleştirilen işbirliği için hayırlı olması temennisinde bulunurken, Hakan Zengin ise yapılacak ortak çalışmaların başarılı olmasını ve işbirliği imkanlarının daha da artırılmasını temenni etti.
İşbirliği sözleşmelerini Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Divapan Entegre Ağaç Panel Sanayi adına ise Genel Müdür Hakan Zengin imzaladı.
İşbirliği sözleşmesinin ilki 'Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı' kapsamında imzalandı. Protokol ile Ar-Ge ve Ür-Ge projelerinin gerçekleştirilmesi, tarafların sahip olduğu laboratuvar imkanlarının ortak kullanımının sağlanması, sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi amaçlanıyor. İşbirliği sözleşmesi; Düzce Üniversitesi ile Divapan arasında araştırmalara yönelik proje çalışmaları, projelere dayalı makale ve bildiri çalışmaları, ulusal veya uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları ve danışmanlık hizmetleri gibi konuları kapsıyor.
İkinci işbirliği sözleşmesi ise TÜBİTAK TEYDEB 1505 Üniversite- Sanayi İşbirliği Projeleri Destekleme Programı kapsamında imzalandı. Protokol, 'Nano Teknolojik Lif Levha Üretimi' konulu projenin danışmanlık işini düzenliyor. Sözleşme; danışmanlık hizmetinin gerçekleştirilmesi esnasında Üniversite ve Danışmanlar tarafından verilecek olan yurtiçi Ar-Ge projesinin yürütülmesi kısmındaki akademik, teknik ve idari destek hizmetleri ve buna ilişkin olarak tarafların karşılıklı hak ve yükümlülükleri taahhüt altına alıyor.

Düzce Üniversitesi Divapan ile işbirliği sözleşmeleri imzaladı

SIRADAKİ HABER
}