HaberlerViyana HaberleriABD'nin Viyana Büyükelçiliği önünde ''Kudüs Filistin'in başkentidir'' protestosu

ABD'nin Viyana Büyükelçiliği önünde ''Kudüs Filistin'in başkentidir'' protestosu - Viyana Haberleri

Avusturya'nın başkenti Viyana'da 2 bini aşkın kişinin katılımıyla düzenlenen gösteride, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepki gösterildi. ABD'nin Viyana Büyükelçiliği önünde toplanan çok sayıda gösterici, ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen gün açıkladığı hukuk dışı kararı protesto etti.

ABD'nin Viyana Büyükelçiliği önünde ''Kudüs Filistin'in başkentidir'' protestosu

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı gösteriye katılan 2 bini aşkın kişi Filistin bayraklarıyla, 'Filistin'e özgürlük', 'Kudüs Filistin'in başkentidir' sloganları attı. Avusturya Mısırlılar Cemaati Sözcüsü İbrahim Ömer, ''Viyana'da yaşayan Müslümanlar olarak, Filistin halkı ve Kudüs'ü savunmak için buradayız. ABD'nin Viyana Büyükelçiliği önüde,'' Trump'a şunu söylemek istiyoruz, istediğini söyleyebilirsin, ancak bizim için Kudüs Filistin'in başkentidir'' dedi.
Öte yandan göstericilerden Ali Kılıç,'' Burada biz Katil Trump'ı protesto ediyoruz.Başka birşey yapmıyoruz. Yapacak başka birşey yok'' derken, diğer protestocu Erdal Polat'da,''Ümmetin birliği için burdayız. Allah yardımcımız olsun. Hayırlısı diyelim inşallah'' dedi. Protestocular daha sonra gösteri alanından olaysız ayrıldılar.

ABD’nin Viyana Büyükelçiliği önünde ‘’Kudüs Filistin’in başkentidir’’ protestosu

SIRADAKİ HABER
}