HaberlerTokat HaberleriBelediye hoparlöründen ABD protestosu

Belediye hoparlöründen ABD protestosu - Tokat Haberleri

Tokat'ın Zile ilçesinde, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması, belediye hoparlöründen yapılan anonslar ve Mahsuni Şerif'e ait 'Katil Amerika' türküsü ile protesto ediliyor.

Belediye hoparlöründen ABD protestosu

ABD Başkanı Donald Trump tarafından Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınmasının ardından yapılan protestolara Zile Belediyesi tarafından anons sistemi ile karşılık veriliyor. İlçenin muhtelif yerlerine konuşlandırılmış 360 adet hoparlör vasıtasıyla bir taraftan ABD tarafından alınan karara karşı birliktelik çağrısı yapılırken bir taraftan da Mahsun'i Şerif'e ait 'Katil Amerika' isimli türkü ile mehter marşları yayınlanıyor.
Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Kudüs ile alakalı alınan bu karar ile alakalı tüm Müslüman ülkelerde olduğu gibi Türk milleti olarak direnç gösterildiğine dikkat çekerek, bu kararın kabul edileme olduğunu söyledi. Başkan Vidinel,'Şuanda görüyorsunuz dünyanın her tarafında Müslümanım diyen insan ayağa kalkıyor. Biz de ilçemizde 40 yıl önce Mahsun'i Şerif'in 'Katil Amerika' müziği ile mehter marşlarımızla birlikte insanlarımızda o Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini zinde tutmak istiyoruz' dedi.
Başkan Vidinel yaptıkları bu eylemin vatandaşlar tarafından da destek verildiğini ifade etti. Vatandaşlarda yapılan anonslardan memnun olduklarını Kudüs'ün İslamiyet'e ait bir yer olduğunu söyledi.

Belediye hoparlöründen ABD protestosu

SIRADAKİ HABER
}