HaberlerSamsun HaberleriSamsunlular aynı ritimde buluştu

Samsunlular aynı ritimde buluştu - Samsun Haberleri

Yeşim Gürsoy İletişim ve Danışmanlık ile İzgören Akademi işbirliğiyle ikincisi 'Tek ses olup hayatın içinde aynı ritimde atmaya var mısınız?' sloganıyla düzenlenen Kişisel Gelişim Atölyesi'nde Samsunlular ritimle birlikte önemli katılımcılardan seminer aldı.

Samsunlular aynı ritimde buluştu

Yeşim Gürsoy İletişim ve Danışmanlık ve İzgören Akademi işbirliğiyle düzenlenen Kişisel Gelişim Atölyesi’nin ikincisi Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.

UNUTULMAZ GÖSTERİ

Atölyede eğitmen Barış Kılıçarslan "Komşu Köyde Sizi Ne Bekliyor?", gazeteci yazar Demet Cengiz "Patron Çıplak" başlıklı kişisel gelişim seminerlerini verirken dünyaca ünlü Türk caz sanatçısı Okay Temiz ise katılımcılara perküsyon eğitimi verdi. Temiz, eğitimin ilk bölümünde sahneye Samsun'un Canik İlçesi'nde bulunan Nurullah Efendi Ortaokulu öğrencilerinin ritim grubuyla birlikte çıkarak öğrencilerle birlikte unutulmaz bir ritim gösterisi gerçekleştirdi.

BÜTÜN SORUNLARIN TEMELİ EĞİTİMSİZLİK

Atölyeyle ilgili bilgi veren Yeşim Gürsoy İletişim ve Danışmanlık Kurucusu Yeşim Gürsoy bu yıl planlanan dört aşamalı kişisel gelişim atölyesinin ikincisini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Bugün yaşadığımız bütün sorunların temelinde eğitimsizlik var. Eğer bu noktalara geldiysek eğitimsizlikten, bu noktalardan çıkacaksak da yine eğitimle çıkacağız. Sosyo kültür yapımızın geliştirilmesi, insanlarımızın kültür seviyesinin yükselmesi ve dinlediğini sorgulayan, kendisine göre içerisinden sentezleyen bir toplum yaratabilmesi için çalışmalarımıza hız vermemiz gerekiyor. Çok değerli konuklar davet ediyoruz. Hepsi psikolojik motivasyon. Herkesin kazanımları çok farklı oluyor. Geliştirmek ve dönüştürmek zorundayız. Bunu yapamadığınızda birilerinin arkasından gitmek zorunda kalıyorsunuz. Kendi yolunuzdan gidecekseniz, bunu aramak gerekiyor. Onun da tek yolu eğitim. Bugün müzik ağırlıklı bir eğitimimiz vardı. Eğitim bilgisini aktarırken eğitim ve müziği yadırgayıp dinlemekten tenzih ediyorlar. Bu çok üzücü bir şey. Okumuyoruz, dinlemiyoruz. O zaman başımıza gelen her şeyi hakediyoruz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}