HaberlerBingöl HaberleriBingöl'de 'Okul Destek Projesi'

Bingöl'de 'Okul Destek Projesi' - Bingöl Haberleri

Bingöl'de 'Okul Destek Projesi' kapsamında ortaokul öğrencileri ve il protokolü bir araya geldi.

Bingöl'de 'Okul Destek Projesi'

Bingöl Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, kent merkezinde eğitim gören 700 ortaokul öğrencisi için 'Okul Destek Projesi' hazırladı. Proje kapsamında öğretmen evinde il protokolü ile öğrenciler bir araya geldi.
Türkiye'nin geleceğinin iyi yetiştirilmiş çocuklardan oluşacağını vurgulayan Vali Ali Mantı,'Müdürlüğümüzün ilimizde ciddi anlamda faaliyetleri var. Sosyal, kültürel, ekonomik ve diğer faaliyetler var. Faaliyetler içerisinde zaman zaman şehrimizin bürokratlarıyla çocuklarımızı bir araya getirme adına programlarlar var. Güzel çocuklarımız, bu ülkenin geleceğidir. Ülkemizin geleceği tamamen çocuklarımızın iyi bir şekilde yetiştirilmesinde, ülkemizin milli ve manevi değerlerine uygun bir şekilde yetiştirilmesinden geçiyor. Son yıllarda gelişen ülkemizle birlikte devletimiz de çok güzel hizmetlerde ve faaliyetlerde bulunuyor' dedi.
Proje kapsamında 700 öğrencinin faydalanacağını belirterek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Çakan, 'Projeye dahil ettiğimiz çocuklarımız, ortaokullarda okuyanlar. Bu öğrencilerimizi düzenli olarak her zaman destekledik ve devam ediyoruz. Projeye dahil olarak eğitimi destekleme, gezi, sosyal ve kültürel faaliyetler, kamuda çalışan büyüklerimizle buluşturmak için ilave destekler sunduk. Öğrencilerimiz görevli arkadaşlar vasıtasıyla gün boyu araçla şehri gezdiler. Amacımız bu çocuklarımızı devletimizin verdiği en güzel imkanlardan yararlanmalarını sağlamaktır' diye konuştu.
Programa Vali Ali Mantı'nın yanı sıra, eşi Işıl Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi'nin eşi Pervin Barakazi, il Emniyet Müdürü Metin Akay, kurum amirleri,eşleri ve öğrenci aileleri katıldı.

Bingöl’de “Okul Destek Projesi”

SIRADAKİ HABER
}