HaberlerRize HaberleriRize şehir merkezinde vatandaşlar güneşin keyfini çıkartırken yaylalar kar altın

Rize şehir merkezinde vatandaşlar güneşin keyfini çıkartırken yaylalar kar altın - Rize Haberleri

Rize'de şehir merkezinde vatandaşlar güneşin keyfini çıkartırken, yaylalar kar altındaki görüntüsü ile dikkat çekiyor.

Rize şehir merkezinde vatandaşlar güneşin keyfini çıkartırken yaylalar kar altın

Geçtiğimiz günlerde etkili olan soğuk ve yağışlı havaların ardından Aralık ayının ilk günlerinde Rize'de bahardan kalma günler yaşanıyor. Şehrin yüksek kesimlerinde kar ve soğuk hava hayatı olumsuz etkilerken, hava sıcaklığının sahilde 15 dereceye kadar çıkması vatandaşların Rize sahiline akın etmesine sebep oldu. Bazıları deniz kenarında kedisiyle güneşlenirken, bazıları da çocuğuyla beraber yürüyüş yapmayı seçti.

Almanya'da soğuğu gören Rizeli, memleketinde havanın güzel olduğunu öğrenince soluğu Rize'de aldı
Almanya'da çalışan Rizeli gurbetçi Orhan Tosun (50) ise şu sıralar havaların soğuk gittiği Almanya'dan gelerek Rize'de balığa çıktı. Tosun, yaptığı açıklamada, 'Son günlerde Almanya'da aşırı bir soğuk var. Ben de hava durumuna bakıp Rize'de şehir merkezinin sıcak ve güneşli olduğunu görünce dayanamadım eşimi ve kardeşimi de alıp buraya geldim. Aralık ayında bu şekilde bir havanın olması bizleri de şaşırttı. Sabah uçaktan iner inmez kayıkhaneme geldim ve balığa çıktım. Şansıma bugün denizden çıkan balıklar biraz küçük nasip başka bir zamana' ifadesini kullandı.

Ayder Yaylası'nda kar temizliği
Rize'nin dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'nda ise yöre sakinleri evlerinin önünde 1,5 metreyi bulan karları temizlemeye çalışırken, çatılardaki karları da temizleyerek zor şartlarda karla mücadele ediyor. Çamlıhemşin ilçesindeki bin 350 rakımlı Ayder Yaylası'nda geçtiğimiz günlerde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, önceki gün yaşanan şiddetli kar yağışı nedeniyle araçlar bile kar altında kaldı. Yöre sakinleri ve turizmciler yayla yolunun sürekli açık tutulmasını istediler.

Rize şehir merkezinde vatandaşlar güneşin keyfini çıkartırken yaylalar kar altın

SIRADAKİ HABER
}