HaberlerSamsun Haberleri Samsun Valisi Kaymak: 'Yaşam kalitesi artıyor'

Samsun Valisi Kaymak: 'Yaşam kalitesi artıyor' - Samsun Haberleri

Tekkeköy'de incelemelerde bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, 'İlçemizin çehresi değişmiş, yaşam kalitesi artmıştır. Hayata geçirilen birçok proje ile devam eden çalışmalar takdire değer' dedi

 Samsun Valisi Kaymak: 'Yaşam kalitesi artıyor'

Tekkeköy'ü ziyaret eden Samsun Valisi Osman Kaymak, Belediye Başkanı Hasan Togar’ın evsahipliğinde ilçede yapılan çalışmaları, projeleri yerinde inceledi.

Vali Kaymak başkanlığındaki heyet ilk olarak Kutlukent mevkiinde belediye tarafından yapılan Karadeniz’in ilk ve tek iki katlı, çok amaçlı spor kompleksini gezdi. Ardından Kutlukent Hanımlar Konağı ve Karadeniz Bölgesi`nin taş gövdeli tek tarihi yel değirmeni olan Çırakman Tarihi Yel Değirmeni gezildi. Sonrasında Antyeri Kilisesi, Nostalji Park Projesi ikinci etap çalışmaları kapsamında tamamlanan Saat Kulesi'nin gezilmesi ve Şeyh Yusuf Zeynüddin hazretlerinin türbesinin ziyareti ile program son buldu.

KAYMAK'A TEŞEKKÜR

Ziyaretin oldukça verimli geçtiğini ifade eden Başkan Togar, "Sayın Valimize çalışmalarımız ve projelerimiz dışında ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini de tanıtma imkanı bulduk. Şehrimizdeki tüm kamu kurumlarımız ile diyalog içerisinde hareket ederek, kısa sürede değişim rüzgarını ilçemizde estirmeyi başardık. Dört yıl gibi kısa süre içerisinde hayata geçirdiğimiz birçok projeyi ve çalışmayı birlikte gezdik. Bu konuda desteği olan başta ilçe halkımız olmak üzere herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Ayrıca Sayın Valimize bize vakit ayırdığı ve çalışmalarımızı bir bir gezdiği için ilçem ve şahsım adına bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

KAYMAK'TAN İSİM ÖNERİSİ

Vali Kaymak, Kutlukent mevkiinde yapımı tamamlanmak üzere olan Karadeniz Bölgesi'nin deniz manzaralı iki katlı ilk ve tek çok amaçlı spor kompleksini incelemesinin ardında toplam 2 milyon 500 bin liraya malolan ve halı saha, basketbol sahası, voleybol sahası, fitnes salonu, gençlik merkezi, düğün salonu, eğitim odaları ile önünde seyir terası ve kafeteryası bulunan komplekse bir süre önce vefat eden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski millî halterci Naim Süleymanoğlu'nun adının verilmesini tavsiye etti. Vali Kaymak ayrıca, Kutlukent'teki hanımlar konağına, Süleyman Şah’ın eşi, Ertuğrul Gazi’nin annesi ve Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babaannesi 'Hayme Ana" adının konulmasını tavsiye etti.

VALİDEN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Tekkeköy'ün tarih, turizm, kültür, sanayi gibi birçok özelliği bünyesinde barındırdığına dikkat çeken Vali Kaymak, "Tekkeköy, çehresi değişmiş yaşam kalitesi artmıştır. Hayata geçirilen birçok proje ile devam eden çalışmalar takdire değer. Bütün ilçelerimizin gelişmesi, kalkınması ve yaşam kalitesinin artması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Belediye Başkanı Hasan Togar ve ekibine çalışmalarında başarılar dilerim" dedi.





SIRADAKİ HABER
}