HaberlerBelediye Başkanı Şahin: 'Sosyal hayata doğanın imzası'

Belediye Başkanı Şahin: 'Sosyal hayata doğanın imzası'

Bafra Belediyesi, Kent Ormanı kurma çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Sosyal hayatımıza doğanın imzasını atıyoruz' dedi

Belediye Başkanı Şahin: 'Sosyal hayata doğanın imzası'

Bafra Belediyesi’nin hayata geçireceği Bafra Kent Ormanında doğa-yeşil alanlar-çocuk oyun parkı-yürüyüş yolları-kamelyalar-piknik ve dinlenme alanı ayrıca sosyal alanlar hepsi birarada olacak.

8 PROJE AYNI ANDA

8 önemli projeyi hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade eden Başkan Şahin, "Bunların arasında kadınlar için ücretsiz olarak düzenlediğimiz ‘Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri’ hazırlıklarımızı tamamladık. 65 yaş üstü herkesin faydalanacağı ‘İkinci Bahar Lokali’ inşaatı devam ediyor. ‘Bafra Kent Ormanı’ çalışmalarımızı ise başlattık. Hazırlıkları biten ve başlayacağımız proje ve hizmetlerimizi de hemşehrilerimle paylaşacağım. Hepimizin bildiği gibi kent ormanları; kent alanı içinde veya çevresinde yer alan ve insanlara rekreatif olanaklar sunabilen doğal ve yeşil alanlardır. Dolayısıyla da toplumun fizyolojik, psikolojik, ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunur. Kent ormanları günümüzde kentlerin yeşilliği olarak tanımlanıyor. Bu çok doğru ve yerinde bir ifade. Bafra Kent Ormanı ile sosyal hayatımıza doğanın imzasını atacağız" dedi.

PROJELER SÜRÜYOR

Başkan Şahin, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Bu 8 proje sağlık, eğitim, dezavantajlı kesimler, sosyal hayat, bilgi, turizm, tarım ve istihdam alanlarında olacak. Bu proje ve hizmetler ile yaşlılarımıza, bayan kardeşlerimize, çiftçilerimize, öğrencilerimize, engellilerimize ve meslek sahibi olmak isteyen insanlarımıza önemli katkılar sağlayacak. Kent Ormanları toplumlara estetik, ekonomik, psikolojik ve sosyolojik faydalar sağlamaktadır. Bunu ilçemize kazandıracağız. Bu ilk çalışmamızdan sonra ise daha kapsamlı Kent Ormanı uygulamalarını yaygınlaştırarak gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz."

SIRADAKİ HABER
}