HaberlerSamsung HaberleriSamsung Galaxy S9 nasıl olacak? Galaxy S9'da 512 GB detayı...

Samsung Galaxy S9 nasıl olacak? Galaxy S9'da 512 GB detayı... - Samsung Haberleri

Eğer Galaxy S9 telefon 4K HDR video çekecekse, bu kocaman dosyaları bir yerlere depolamak gerekecek...

Samsung Galaxy S9 nasıl olacak? Galaxy S9'da 512 GB detayı...

Samsung'un bir sonraki amiral gemisi telefonuGalaxy S9'un da, en az şimdikiGalaxy S8 kadar büyük ilgi göreceği kesin. Genel olarak yeni cihazın şekli belli ama yeni çıkan söylentilere bakılırsa cihazın içinde büyük bir değişiklik olacak. Samsung yeni telefonda takılıp çıkartılabilir Flash disk özelliğini kaldırabilir. Ama buna karşılık sunulacak dahili depolama alanının maksimum512 GB'a kadar yükselme ihtimali bulunuyor.


Samsung'dan grafen ile 5 kat daha hızlı telefon şarjı

İngilizSunday Express gazetesinde çıkan bir habere göre, Galaxy S9'un bazı modelleri, Qualcomm'un en yeni çipseti olan Snapdragon 845'i kullanabilir. Yeni duyurulan bu çipset henüz hiçbir cihazda yok ama kullanılacağı akıllı telefon modellerinde 4K HDR video çekme ve geliştirilmiş yapay zeka destekleri gibi özellikleri devreye alacak.
Haberde ayrıca Samsung firmasının512 GB kapasiteli entegreUniversal Flash Depolama (eUFS) teknolojisini üretime soktuğu da yazmakta. Şu anda hemSamsung, hem deApple'ın en üst seviye telefonlarında 256 GB depolama kapasite seçeneği sunulmakta.512 GB depolama kapasitesi bir hitmalleGalaxy S9 modelinde seçenek olarak bulunabilir. Böylece telefonun çektiği4K videolar ve fotolar rahatlıkla dahili hafızada yer alabilecek. Ayrıca Samsung harici Flash kartlarını ortadan kaldırarak, bu kartların yol açtığı yavaşlama ve uyum sorunlarını da ortadan kaldırmayı planlıyor olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

KAYNAK:SÖZCÜ

SIRADAKİ HABER
}