Samsun Haber | Samsun meclisi Kudüs'e gidecek

Samsun Haber | Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesi nedeniyle, meclis üyeleriyle toplanıp Kudüs'e gideceklerini açıkladı.

Samsun meclisi Kudüs'e gidecek

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2017 Yılı Aralık Ayı 23. Birleşiminin 1. Oturumu yapıldı. Toplantıda 38 gündem maddesi görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi. 

“Lafın bittiği bir yerdeyiz”

Mecliste gündem dışı konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti yapma niyetini üzüntüyle öğrenmiş olduk. Bu kararın ardından ülkemiz tepkisini ortaya koydu. Bu tepkiler hiç azımsanmayacak orandadır. Çünkü lafın bittiği bir yer. Kudüs bütün dinler için önemli bir yer. Bütün semavi dinler için önemli olan bu yeri siyasi bir merkez haline getirmeye dönük olan İsrail’in bu hareketi Orta Doğu’daki barışı ve insanlığın huzurunu bozan bir adımdır. Bu karar Orta Doğu barışı için yapılmış en büyük kötülüklerden birisidir. Önümüzdeki günlerde bunu kabul etmemeye dönük olan çıkışımızı ortaya koymak adıyla, dediklerimizin sözde kalmaması adına genel merkezimizle görüşerek meclis üyelerimizle birlikte Kudüs gezisi düzenleyeceğiz” dedi.

“Hiçbir şeyden çekinmeyip gideriz Allah’ın izniyle”

Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: “Orada insanların istemediği bir karar alınırsa ister istemez bu kararın karşısında bir tepki bulursunuz. Bu tepkiyi hoş görmez ve bunu da sertlik ile bastırmaya kalkarsanız orada artık daha barış ve huzurdan kimsenin bahsetmesi mümkün değil. Oraya gittiğimizde savaşın ortasında kalırız kalmayız diye bir endişemiz bir korkumuz yok. Hiçbir şeyden çekinmeyip gideriz Allah’ın izniyle.” EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

4 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

5 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Yaşam savaşını kaybetti

6 Yaşam savaşını kaybetti

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

7 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

8 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

Şaşırmayın!..

9 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

10 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'


SIRADAKİ HABER