Samsun Haber | Samsun, yerli otomobili istiyor

Samsun Haber | AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 'Yerli otomobilin Samsun'da üretilmesi mükemmel olur. Bu konudaki mücadelemiz sonuna kadar sürecek' dedi.

Samsun, yerli otomobili istiyor

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu 2017 yılı son grup toplantısı, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel başkanlığında gerçekleştirildi.

MÜKEMMEL OLUR

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz tarafından gündeme getirilen yerli otomobilin Samsun'da üretilmesi girişimini değerlendiren Göksel, "Yerli otomobilin üretimi ülkemizde yapılacak. Fabrikanın Samsun’da yapılması da bizim açımızdan mükemmel olur. Bursa’daki bir otomobil fabrikasının Bursa’ya ve etrafındaki şehirlere olan milli gelire katkısını hepimiz görüyoruz. Yerli otomobil fabrikasının Samsun’da olması da yalnızca Samsun’a değil etrafındaki illere ve Türkiye’ye büyük katkı sağlar. İnşallah, yerli otomobil fabrikası için Samsun’u uygun görürler ve buraya yaparlar. Artık Türkiye’nin bu denli yüksek bir teknolojiye kavuşması ve başlaması gerekiyor. Bu konuyla ilgili valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz gerekli çalışmalarını yürütüyor. Bizler de bu konuyla ilgili mücadelemizi sonuna kadar yürüteceğiz. Biz çalışmalarımızı millet için yapmalıyız. İnşallah yaptığımız hizmetlerin olumlu karşılığını 2019 yılında alacağız” ifadelerini kullandı.

KABUL EDİLEMEZ

Toplantıda ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'le ilgili aldığı kararı sert bir dille eleştiren Göksel, "Ülkemizin ve tüm İslam coğrafyasının en önemli gündemi, ABD’nin almış olduğu Kudüs kararıdır. Kudüs, Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, Müslümanların kırmızı çizgisidir. Eğer Kudüs özgür değilse, Dünya tutsaktır. Kudüs İslam’ın onurudur. İlk kıblemiz olan Kudüs’ü sorumsuzca alınan bir karar neticesinde İsrail’in başkenti saymak, kabul edilemez tutumdur. Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu olarak, ABD’nin Kudüs ile ilgili almış olduğu sorumsuzca kararı şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

4 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

5 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Yaşam savaşını kaybetti

6 Yaşam savaşını kaybetti

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

7 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

8 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

Şaşırmayın!..

9 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

10 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'


SIRADAKİ HABER