Samsun Haber | Samsun'da FETÖ davası! Savcıya hapis cezası

Samsun Haber | Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandığı tespit edilen ve tutuklanan eski Çorum savcısı yargılandığı mahkeme tarafından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun'da FETÖ davası! Savcıya hapis cezası

FETÖ/PDY soruşturmasında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandığı tespit edilen ve tutuklanan Çorum savcısı İsmail Tokat'ın yargılanması sona erdi. Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen davanın son duruşmasında meslekten ihraç olan savcı İsmail Tokar duruşmaya tutuklu bulunduğu Bolu T Tipi Kapalı Cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile görüntülü olarak katıldı. Örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock'u kullandığı tespit edilen İsmail Tokar hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, "10 yıl savcı olarak görev yapmama rağmen, hiçbir unvanlı görevde bulunmadım. Dil eğitimi ve doktora için yurt dışına çıkmadım. FETÖ güdümlü örgüt ile ilgili bir bir soruşturma ve inceleme geçirmedim. Gizli tanıkların ve itirafçıların isim listesinde benim adım geçmemektedir. HSYK seçimleriyle ilgili görev yerimden hiç ayrılmadım ve başka illere giderek örgüt listesindekiler için oy istemedim. Örgütle ilgili sosyal paylaşımlar yapmadım. ByLock'a 50 küsur kez girdiğim söyleniyor. Bu teknik bir hatadır. ByLock kullanmadım. Beraatıma ve tahliyeme karar verilmesini talep ediyorum" dedi.

Mahkeme, İsmail Tokat'ı "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Tutuklulukta kaldığı süre ve Yargıtay aşamasını göz önünde bulunduran mahkeme, sanığa yurt dışına çıkış yasağı getirilerek tahliyesine karar verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

1 Samsun'da uyuşturucu operasyonu, 9 şüpheli gözaltında

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

2 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

3 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

4 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Karabük'teki trafik kazası

5 Karabük'teki trafik kazası

Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

6 Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

7 Yıldırım, Samsun'da başkanlık için aday

Bafra sanayi ve tarım merkezi oluyor

8 Bafra sanayi ve tarım merkezi oluyor

Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

9 Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

10 Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi


SIRADAKİ HABER