HaberlerSamsun HaberleriErhan Usta: 'Samsun yerli otomobil için oldukça elverişli'

Erhan Usta: 'Samsun yerli otomobil için oldukça elverişli' - Samsun Haberleri

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, yerli otomobil üretimiyle ilgili, 'Samsun ve ülkemiz menfaatine olan her konuda elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Gerek işin siyasi ayağında gerekse yerelde elimizden geleni yapmaya hazırız.' ifadesini kullandı.

Erhan Usta: 'Samsun yerli otomobil için oldukça elverişli'

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, yaptığı yazılı açıklamada, yerli otomobilin Türkiye'de üretilmesi için geç kalındığını ancak yeni yaşanan gelişmelerin olumlu olduğunu belirtti.

Üretilecek otomobilin hammaddeden montaja kadar tüm aşamalarıyla milli olmasının büyük önem taşıdığına dikkati çeken Usta, şöyle devam etti:

"Hava, kara, demir ve deniz yolu ulaşımlarına sahip Samsun, sanayide bugüne kadar beklenen sıçramayı gerçekleştirememiştir. Nitekim daha önceden Türkiye Büyük Millet Meclisine verdiğimiz bir önergede Samsun'da medikal, biyomedikal ve tıbbi cihaz ileri teknolojik endüstri bölgesinin kurulmasına ilişkin girişimimiz olmuştu. Önerge, Türkiye'de bir ilk olacaktı. Samsun'da tematik ve bir konuya odaklanmış endüstri bölgesinin kurulmasını amaçlıyorduk fakat bilindiği üzere önergemiz reddedilmişti. Biz yine de Samsun ve ülkemiz menfaatine olan her konuda elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Gerek işin siyasi ayağında gerekse yerelde elimizden geleni yapmaya hazırız." 

Usta, Samsun'un coğrafi konumunun yerli otomobil üretimi için oldukça elverişli bulunduğunu belirterek, kurtuluş mücadelesinin başladığı Samsun'un yerli otomobilin üretimin yeri olmayı da hak ettiğini kaydetti.

SIRADAKİ HABER
}