Samsun Haber | Erhan Usta: 'Samsun yerli otomobil için oldukça elverişli'

Samsun Haber | MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, yerli otomobil üretimiyle ilgili, 'Samsun ve ülkemiz menfaatine olan her konuda elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Gerek işin siyasi ayağında gerekse yerelde elimizden geleni yapmaya hazırız.' ifadesini kullandı.

Erhan Usta: 'Samsun yerli otomobil için oldukça elverişli'

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, yaptığı yazılı açıklamada, yerli otomobilin Türkiye'de üretilmesi için geç kalındığını ancak yeni yaşanan gelişmelerin olumlu olduğunu belirtti.

Üretilecek otomobilin hammaddeden montaja kadar tüm aşamalarıyla milli olmasının büyük önem taşıdığına dikkati çeken Usta, şöyle devam etti:

"Hava, kara, demir ve deniz yolu ulaşımlarına sahip Samsun, sanayide bugüne kadar beklenen sıçramayı gerçekleştirememiştir. Nitekim daha önceden Türkiye Büyük Millet Meclisine verdiğimiz bir önergede Samsun'da medikal, biyomedikal ve tıbbi cihaz ileri teknolojik endüstri bölgesinin kurulmasına ilişkin girişimimiz olmuştu. Önerge, Türkiye'de bir ilk olacaktı. Samsun'da tematik ve bir konuya odaklanmış endüstri bölgesinin kurulmasını amaçlıyorduk fakat bilindiği üzere önergemiz reddedilmişti. Biz yine de Samsun ve ülkemiz menfaatine olan her konuda elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Gerek işin siyasi ayağında gerekse yerelde elimizden geleni yapmaya hazırız." 

Usta, Samsun'un coğrafi konumunun yerli otomobil üretimi için oldukça elverişli bulunduğunu belirterek, kurtuluş mücadelesinin başladığı Samsun'un yerli otomobilin üretimin yeri olmayı da hak ettiğini kaydetti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

4 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

5 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

6 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Ağır ceza geliyor

7 Ağır ceza geliyor

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

8 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

9 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

10 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER