Samsun Haber | Dünyanın en iyi öğretmenlerinden biri Samsun'da

Samsun Haber | Samsun'un Ayvacık İlçesi'nde anaokulu müdürlüğü yapan Nurten Akkuş, uluslararası bir vakıf tarafından organize edilen 'Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi'nin (The Global Teacher Prize) 2018 yılı için seçtiği 'En iyi 50 öğretmen' arasında yer almanın mutluluğunu yaşıyor.

Dünyanın en iyi öğretmenlerinden biri Samsun'da

Ayvacık Anaokulu Müdürü Akkuş'un 8 yıl önce okulunda başlattığı "Baba bana bir masal anlat" projesi, Türkiye genelindeki 45 ilde uygulanır hale geldi.

Nurten Akkuş'un yine köy okulundaki çocukların oyuncak ihtiyacını karşılamak için hazırladığı "Oyuncak Kumbarası" projesi de Türkiye'de birçok ödül kazandı.

Bu proje de 43 ilde uygulanarak, köy okullarındaki çocukların oyuncakla tanışmasını sağladı.

'EN İYİ 50 ÖĞRETMEN' ARASINDA YER ALIYOR

Hazırladığı projelerle dikkati çeken 11 yıllık öğretmen Nurten Akkuş, Hint asıllı iş adamı Sunny Varkey'in eğitim alanında projeler geliştirmek amacıyla kurduğu ve onursal başkanlığını eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın üstlendiği Varkey GEMS Foundation tarafından organize edilen "Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi"nin 2018 yılı için seçtiği "En iyi 50 öğretmen" arasında yer almayı başardı. 

Nurten Akkuş, yaptığı açıklamada, 7 Ekim'de vakfın düzenlediği yarışmaya başvuruda bulunduğunu, ilk 150 öğretmen arasına girdikten sonra kendisiyle uluslararası mülakat yapıldığını söyledi.

'BİR TÜRK ÖĞRETMEN OLARAK GURURULUYUM'

Yarışmanın sonucunda dünyadaki en iyi 50 öğretmen arasına girdiğini öğrenince büyük sevinç yaşadığını dile getiren Akkuş, "Bir Türk öğretmen olarak 'dünyanın en iyi 50 öğretmeni' arasında yer alıyorum. Bu çok farklı duygu, farklı bir durum. Çünkü ulusal bazda birçok projeye imza attım ve ödül aldım. Bunu uluslararası boyuta taşımak ve uluslararası platformda da Türk adını, Türk öğretmeninin gücünü duyurmak benim için müthiş bir mutluluk. Gurur verici bir durum." ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsunspor'da moraller bozuktu

3 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

4 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsunspor'da ödemeler tamam

5 Samsunspor'da ödemeler tamam

Aniden yere yığılan genç öldü

6 Aniden yere yığılan genç öldü

Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

7 Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

Samsun'da TIR devrildi!

8 Samsun'da TIR devrildi!

N'Diaye ile anlaştı

9 N'Diaye ile anlaştı

Samsunlu Mete Yarar: 'Lider kadronun etkisiz hale getirilmesi çok yakın'

10 Samsunlu Mete Yarar: 'Lider kadronun etkisiz hale getirilmesi çok yakın'


SIRADAKİ HABER