Samsun Haber | Samsun kış turizmine hazır

Samsun Haber | KATİD Başkanı Murat Toktaş, bu kış Karadeniz'de ve Samsun'da turizm yoğunluğu beklediklerini belirterek, 'İşletmeler hazırlıklarını tamamladı. Rezervasyonlar da başladı' dedi.

 Samsun kış turizmine hazır

Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş, Karadeniz Bölgesi ve Samsun'da bu kış turizm beklentisinin geçen kışa oranla daha yoğun olacağını tahmin ettiklerini söyledi.

SAMSUNLULAR İLGİSİZ

Turizmcilerin yıllardır hedeflerinin Karadeniz turizmini 12 aya çıkarmak olduğunu belirten Toktaş, "Çünkü 2-3 aylık hareketlilikle ekonomik katkı beklenen düzeyde olmuyor. Kış turizmi tamamlayıcı ayağımız aslında. Özellikle Ladik Kayak Merkezi'nde yapılan düzenlemeler ve işletmelerin gerçekleştirdiği çalışmalarla bu merkez kış turizminde kayak merkezleri arasında yerini almaya başladı. Bu nedenle hareketliliğin devamı için Ladik'te pistin uzatılması ve ek pistler yapılması çok önemli. Aynı zamanda Havza'daki kaplıca otellerinde hareketlilik başladı. Bu anlamda hem kayak hem de kaplıcada bir hareketlilik var ancak yeterli değil. Daha fazla tanıtım ve altyapı çalışmaları yapmamız gerekiyor. Çevre illerden gelen ciddi talebi maalesef Samsun'dan göremiyoruz. Samsunluları da bu alanları kullanmayı ve test etmeye bekliyoruz" diye konuştu.

ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZ VAR

Turizmcilerin Karadeniz'e geçen kışa oranla daha fazla talep olacağını tahmin ettiğini kaydeden Toktaş, "Özellikle Ladik'e şimdiden rezervasyonlar başladı. Önümüzdeki aylarda 15 günlük bir ara tatil var. Bu tatilde hem Ladik'te hem de Havza'daki tesislerde doluluk oranları iyi durumda. Tesislerimiz kış ağırlıklı olduğu için kışa hazırlıklarını yaptı. Fiziki onarmalar ve personel anlamında gerekli hazırlıklar tamamlandı. Bölgemizde kayak ve su kalitesi anlamında güzel ve önemli değerlerimiz var" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCU



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsunspor'da moraller bozuktu

3 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

4 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsunspor'da ödemeler tamam

5 Samsunspor'da ödemeler tamam

Aniden yere yığılan genç öldü

6 Aniden yere yığılan genç öldü

Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

7 Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

Samsun'da TIR devrildi!

8 Samsun'da TIR devrildi!

N'Diaye ile anlaştı

9 N'Diaye ile anlaştı

Samsunlu Mete Yarar: 'Lider kadronun etkisiz hale getirilmesi çok yakın'

10 Samsunlu Mete Yarar: 'Lider kadronun etkisiz hale getirilmesi çok yakın'


SIRADAKİ HABER