Samsun Haber | Pamuk'un çabası Karabaş'ın götürülmesini engelleyemedi

Samsun Haber | Samsun'un Bafra ilçesinde 'Pamuk' isimli kedinin çabası, 'Karabaş' adlı köpeğin görevliler tarafından götürülmesini engellemeye yetmedi.

Pamuk'un çabası Karabaş'ın götürülmesini engelleyemedi

Çilhane Mahallesi'nde televizyon tamirciliği yapan İbrahim Arabacı’nın uzun süredir iş yerinin önünde baktığı köpeği Karabaş, kendisinin iş yerinde olmadığı bir zamanda hayvan barınağı görevlileri tarafından alınarak barınağa götürüldü. Mahalle esnafının köpeğin sahipli olduğunu söylemelerine rağmen görevliler, Karabaş isimli köpeği yakalayarak araca bindirdi. Karabaş’la birlikte aynı kaptan yemek yediği arkadaşı Pamuk isimli kedi ise arkadaşını kurtarmak istese de başarılı olamadı. Aracın etrafında görevlilere adeta kızan Pamuk, arkadaşının gidişine engel olamayarak ondan ayrılmanın hüznünü yaşadı.

Sahipli köpeğin iş yerinin önünden alınmasına tepki gösteren İbrahim Arabacı, “Burada arkadaşların 'bu köpeğin sahibi var, niye alıyorsunuz' demelerine rağmen benim köpeğimi kapıdan alıp zorla götürdüler. Bu görevlilerin hakkında gereken neyse yapacağım. Toplayacaklarsa sokak hayvanlarını toplasınlar. Sahipli köpekleri almasınlar. Kedi ona çok bağlıydı, hep beraberlerdi, yemeği de aynı kaptan beraber yiyorlardı” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.
Bafra Belediyesi Hayvan Barınağı Sorumlusu Veteriner Hekim Ümit Hasret Oğuz ise herhangi bir işaret ve tasması takılı olmayan köpeklerin toplandığı söyledi. Oğuz, “Büyük ihtimalle de alınan köpekte bu işaretler yoktu. Bu yüzden arkadaşlar almış olabilir” dedi. EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

4 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

5 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Yaşam savaşını kaybetti

6 Yaşam savaşını kaybetti

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

7 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

8 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

Şaşırmayın!..

9 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

10 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'


SIRADAKİ HABER