Samsun Haber | Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

Samsun Haber | Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Turan Çakır, TEDES'in Samsun'da uygulanması için uzun süredir teklifler geldiğini belirterek, 'Başkan Yılmaz, şehir içinde bu şekilde trafik cezası kesilmesine karşı olduğu için projeye yanaşmıyor' dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2017 yılı aralık ayı 24. birleşimi, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleşti. Mecliste daha önce komisyonda görüşülerek havale edilen 38 madde oy birliğiyle kabul edildi.

DAHA GÜVENLİ OLACAK

Mecliste, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) projesiyle ilgili gerekli izinlerin alınmasına dair bir gündem maddesi de yer aldı. Meclis üyeleri söz konusu madde ile TEDES'in Samsun'da da uygulanıp uygulanmayacağını sordu. Konuyla ilgili açıklama yapan Çakır, "TEDES, yalnızca hız sınırıyla alakalı değil, park ve bahçelerdeki güvenlik kameralarını da kapsayan bir çalışma. Bunun kararını en son Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz verecek. Altyapı çalışmaları tamamlandığında TEDES'in Samsun'a da kurulması mümkün olabilir. Ancak TEDES, 6-7 yıldır farklı şehirlerde kullanılıyor. Emniyet müdürlüğümüze, belediyeye gelip, bu sistemi Samsun'a da kurmak istediklerini dile getirdilerler var ama başkanımız buna yanaşmıyor. Şehir içinde bu şekilde trafik cezası uygulanmasına karşı çıkıyor" diye konuştu.

SAMULAŞ TEKELLEŞTİ Mİ?

Meclis gündeminde yer alan SAMULAŞ sermayesinin artırımına ilişkin madde esnasında CHP'li üyeler SAMULAŞ'ın ulaşım konusunda tekelleşmeye gidebileceği uyarısı yaptı. Üyeler, bu durumda da Büyükşehir Belediyesi'ne kuralları ihlal edeceği için Rekabet Kurulu'ndan çok ağır cezalar alabileceğini söyleyerek, maddenin meclis gündeminden çekilmesini talep etti. İlgili madde geri çekilmeyip, oy çokluğuyla kabul edildi.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

2 Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

3 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Prova Samsunspor'un

4 Prova Samsunspor'un

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

5 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

6 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

7 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

8 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

9 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

10 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti


SIRADAKİ HABER