HaberlerBaşkan Tok: '17 Aralık FETÖ'nün yargı darbesi'

Başkan Tok: '17 Aralık FETÖ'nün yargı darbesi'

Samsun'a gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ü ağırlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'Paralel örgütlenme ile gizlice devletin tüm kılcal damarlarına sızan terör örgütü FETÖ'nün 17 Aralık girişimi, her türlü hile ve kumpasın kullanıldığı kara bir gündür' dedi.

Başkan Tok: '17 Aralık FETÖ'nün yargı darbesi'

İlkadım Belediye BaşkanıErdoğan Tok, çeşitli ziyaret ve toplantı programlarına katılmak üzere Samsun’a gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ü, belediyeye ait Ihlamur Kafe ve Restorant’ta ağırladı.

TOK, EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Terör Suçları Bölge Değerlendirme Toplantısı için şehre gelen Bakan Abdülhamit Gül ile beraberindeki, savcı ve hakimleri misafir eden Başkan Tok, heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Belediye olarak hayata geçirdikleri, tamamlanan ve devam eden projeler hakkında Bakan Gül’e bilgi veren Başkan Tok, Karadeniz’in en büyük cami ve külliyesi, belediye yeni hizmet binası, Derebahçe Sosyal Tesisleri, Ihlamur Kafe ve Restorant, Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi ve diğer önemli projeler hakkında kısa paylaşımlarda bulundu.

KARANLIK YARGI DARBESİ

Kirli yargı darbe girişiminin karanlık yıldönümü 17 Aralık ile ilgili açıklama yapan Başkan Tok, "İhanet şebekesi FETÖ' nün kirli yargı darbe girişiminin karanlık yıldönümü olan 17 Aralık, devletin birçok kurumu içine sızan vatan hainlerinin Türkiye Cumhuriyeti devletini tümüyle ele geçirmesinin önünde engel olarak gördüğü tüm kurum ve şahısları etkisiz hale getirmek için her türlü hile ve kumpası kullandığı kara gün olarak tarihe geçmiştir. Paralel örgütlenme ile başta adliye, emniyet ve askeriye olmak üzere devletin tüm kılcal damarlarına sızan terör örgütü FETÖ/PDY, 15 Temmuz darbe girişimine giden süreçte gerçek yüzünü ilk olarak 17 Aralık 2013’te gösterdi. Gezi olayları ile başlayan, 17-25 Aralık kumpası ile kirli yüzünü gösteren 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ile vatana ihanet eden FETÖ terör örgütünün, hain saldırıları ve kirli oyunlarına karşı, devletimizin ve milletimizin yanında duran emniyet, yargı ve askeri mensuplarımız ve bürokrasimiz olmak vatansever aziz milletimize saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.
Tok, günün anısına Bakan Gül’e çeşitli hediyeler veridi.

SIRADAKİ HABER
}