Samsun Haber | Samsun'dan yerli otomobil atağı

Samsun Haber | Yerli otomobil üretiminin Samsun'a kazandırılması için çalışmalarına ara vermeden devam ettiren Havza heyeti, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ile görüştü.

Samsun'dan yerli otomobil atağı

Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ile Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar’dan oluşan heyet, yerli otomobil üretimini ilçeye kazandırmak için girişimlerini sürdürüyor.

Heyet, yerli otombil üretiminde yer alan 5 firmadan bir olan Zorlu Holding'i ziyaret ederek,Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ile görüştü.

BİLGİ PAYLAŞILDI

Görüşmede Zorlu’ya Havza OSB'nin Organize avantajları hakkında bilgiler verilerek, üretimi için ücretsiz yer tahsisi yapılacağı belirtildi.
Ziyarette ayrıca, yerli otomobil üretimi ile ilgili olarak Samsun Valiliği ve OKA tarafından yapılan çalışmalar hakkında da kapsamlı bilgi verildi ve valiliğin hazırladığı kitapçık, Zorlu’ya sunuldu.

GÖNÜLDEN İNANIYORUZ

Ziyaretin olumlu bir havada geçtiğini belirten Başkan İkiz, "Yerli otomobil üretimin Havza’ya kazandırılması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu işe gönülden inanıyoruz ve toplumun her kesiminden destek alıyoruz. Zorlu'ya Havza OSB'nin ulaşım ağlarına yakınlığını ve alan genişleme kapasitesine ile Karadeniz’in en büyük organize sanayi bölgesi olduğunu ilettik. Görüşmemizde ayrıca Zorlu Holding tarafından ilçeye yapılabilecek diğer yatırımlar da gündeme geldi" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Van'da uyuşturucu operasyonu

1 Van'da uyuşturucu operasyonu

Rüzgar, evi uçurdu

2 Rüzgar, evi uçurdu

Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

3 Kocaeli'de iki otomobil kavşakta kafa kafaya çarpıştı: 4 yaralı

Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

4 Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

5 Şişli'de silahlı saldırı; 1 ölü

Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

6 Malatya'da silahlı bıçaklı kavga: 1 yaralı, 3 gözaltı

5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

7 5 aylık hamile olan eski eşini vurdu

Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı

8 Başkent'te trafik kazası: 3 ölü 2 yaralı


SIRADAKİ HABER