HaberlerSamsun HaberleriSamsun Milletvekili Usta: 'O yol neden bitmiyor?'

Samsun Milletvekili Usta: 'O yol neden bitmiyor?' - Samsun Haberleri

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulu'nda Ayvacık-Taşova-Erbaa yolunu gündeme getirerek, 'O yol neden bitmiyor?' dedi.

Samsun Milletvekili Usta: 'O yol neden bitmiyor?'

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili veSamsun MilletvekiliErhan Usta, TBMM Genel Kurulu'nda Ayvacık-Taşova-Erbaa yolunu gündeme getirdi.

ON YILDIR İŞ BİTMİYOR

Mecliste 2018 yılı bütçe görüşmeleri devam ederken, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın Meclis’te olduğu oturumda Ayvacık-Taşova- Erbaa yolunu gündeme getiren Usta, "Bu grup yolu, Samsun’da önemli bir konu. Yaklaşık on yıl önce ihale edilmiş bir yol fakat bu süre zarfında hemen hemen hiçbir şey yapılmamış. Ben yerinde de gördüm, bir kısım toprak çalışması yapılmış ancak oraya kaç tane taşeron geldiyse hepsi bırakıp gitmiş" dedi.

BÖLGE AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

Ulaştırma Bakanına talebini ileten Usta, "Sizden istirhamımız, bu olaya bir el atmanız. Orası zaten sefaletin yaşandığı bir yer. Ayvacık'tan Taşova ve Erbaa'ya bağlantının kurulması her tarafın gelişmesi açısından çok önemli. Konuyla ilgilenmenizi, olmuyorsa da bu iş bu ihalenin iptal edilip, yeni bir ihale yapılarak işin bitirilmesi yönünde bir adım atılmasını sizden talep ediyoruz" diye konuştu.

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}