Haberlerİstanbul HaberleriŞüpheli Fransız kadın ailesiyle birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalandı

Şüpheli Fransız kadın ailesiyle birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalandı - İstanbul Haberleri

Fransız makamlarınca 'terör örgütüne katılma potansiyeli' taşıdığı gerekçesiyle Türk polisine ihbar edilen R.M. adlı Fransız kadın, eşi ve 3 çocuğu ile birlikte dün Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalanarak gözaltına alındı. Üçü çocuk 5 kişilik şüpheli aile için uluslararası prosedür gereğince işlemlerin başlatıldığı duyuruldu.

Şüpheli Fransız kadın ailesiyle birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalandı

Edinilen bilgilere göre, Fransız vatandaşı R.M.'nin, 2 kızı ve bir oğlu ile birlikte Türkiye'ye gittiğini, bu şüphelinin Suriye ve Irak gibi çatışmalı bölgelere geçip radikal örgütlerin kamplarına katılma ihtimalini değerlendiren Fransız polisi, Türk polisini uyardı. Uyarı üzerine çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, R.M. adlı kadının illegal yollarla radikal terör örgütlerinin kamplarına katılabileceği ihtimalleri de göz önüne alarak çalışma başlattı. Polis, DEAŞ, El-Nusra, PYD ve Heyet el-Tahrira Şam gibi Suriye'deki radikal örgütlere katılma potansiyeli taşıdığı ileri sürülen şüphelinin havayoluyla İstanbul Atatürk Havalimanı'na geldiği tespit edildi. Çalışmalarını derinleştiren TEM polisi, R.M.'yi, dün eşi F.P ve 2'si kız 3 çocuğu ile birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ülkesine geri dönerken yakaladı.
Radikal terör örgütlerine katılma potansiyeli taşıyan R.M., eşi F.P. ve 3 çocuk hakkında uluslararası prosedür gereğince işlemlerin başlatıldığı duyuruldu.

Şüpheli Fransız kadın ailesiyle birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yakalandı

SIRADAKİ HABER
}