HaberlerŞanlıurfa HaberleriŞanlıurfaspor'dan transfer yasağı açıklaması

Şanlıurfaspor'dan transfer yasağı açıklaması - Şanlıurfa Haberleri

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, kulübün borçlarından dolayı transfer yasağının bulunduğunu vurgulayarak, transfer tahtasını açmak için 3 milyon TL'ye ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Şanlıurfaspor'dan transfer yasağı açıklaması

Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Emin Yetim, özel bir mekanda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya yönetim kurulu üyelerinden Reşat Toprak, Reşit Yıldız, Ahmet Bulut, Mehmet Doğan, İbrahim Halil Haktankaçmaz ve Feyad Güllü ile basın mensupları katıldı. İlk yarıyı değerlendiren ve kulübün maddi konuları ile ilgili açıklamalarda Başkan Yetim, 'Şanlıurfaspor yönetimi olarak fırsat bulduğumuz zaman basın mensuplarıyla bir araya gelmeye çalışıyoruz. Devre arasında transferlerimiz olacak. Bu konuda teknik ekibimizde birlikte yarın bir toplantı yapıp bir takım kararlar alacağız. Hocamız bizlere eksik noktalar hakkında rapor hazırladı. Biz de bunlarla ilgili çalışmalarımızı yapacağız. Prensipte anlaştığımız futbolcular var ama sözleşme imzalamadan açıklamak istemiyoruz. Çünkü araya başka takımlar da giriyor ve sıkıntılar yaşanıyor. En kısa sürede yeni arkadaşlarımızı takıma kazandıracağız' diye konuştu.

'Kulübümüzde maddi sıkıntılar var'
Kulüpte maddi sıkıntılar olduğunu belirten Yetim, 'Bu sıkıntıları yönetim, valimiz, belediye başkanlarımız ve milletvekillerimizle çözmeye çalışıyoruz. Çoğu borçları ödedik. Bu borçların çoğu da geçmişten gelen borçlardır. Devre arasında borçlardan dolayı transfer yasağımız var. Transfer tahtasını açmak için 3 milyon TL'ye ihtiyaç var. İlk yarıda 6. sırada yer aldık. Maalesef başarılı olduk diyemeyiz. Takımda yaşanan bu düşüşün birçok sebebi var. Bunların başında maddi sıkıntılar yer alıyor. Ayrıca takımda forvet ve orta saha bölgesinde eksiklerimiz de var. Gönül isterdi ki ilk yarıyı lider tamamlayalım ama 30 puanda kaldık. Zira lider ile aramızda 6 puan fark var. Bu farkın ikinci yarıda kapanacağını düşünüyorum. Devre arasında yapacağımız nokta transferlerle ligi şampiyon olarak bitirmeyi hedefliyoruz' dedi.

'Şehirde Şanlıurfaspor'a yeterli desteği alamıyoruz'
Şanlıurfa'ya gelir getirecek noktaların olacağını belirten Başkan Yetim, 'Kalıcı gelir noktasında Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi'nin misafirhanesinin altında yapılan dükkanlar Şanlıurfaspor'a verilecek. Buradan gelecek olan kira gelirleri ise kulübümüze aktarılacak. Başkan Ekinci'ye bu konuda teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'den kalıcı gelir noktasında bazı taleplerimiz oldu. Sağ olsun taleplerimizi olumlu karşıladı. Şehirde Şanlıurfaspor'a yeterli desteği alamıyoruz. Gerek iş adamları gerekse de esnaf maddi destek noktasında duyarsız. Örneğin 11 Nisan Stadı'nda 500 tane reklam panomuz var. Ama panolarının çoğu boş. Bunların ücreti 10 bin TL. Çevre illerdeki statlara gittiğimizde tüm panolar dolu. Fakat bizde durum tam tersi' şeklinde konuştu.

Şanlıurfaspor’dan transfer yasağı açıklaması

SIRADAKİ HABER
}