Manisa haber: Gençlik Spor İl Müdürü Öztürk'ten Başaran ve Özyiğit'e vefa

Manisa haber: Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Spor Bilimleri Fakültesinin emektar güreş antrenörlerinden Doç. Dr Musammat Başaran'ı ve Kırkpınar eski başpehlivanı Erdem Özyiğit'i ziyaret etti.

Gençlik Spor İl Müdürü Öztürk'ten Başaran ve Özyiğit'e vefa

Geçtiğimiz Eylül ayında Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine başlayan Yunus Öztürk, bir süre önce emekliye ayrılarak Şehzadeler ilçesi Sancaklı Bozköy Mahallesindeki yayla evine yerleşen 70 yaşındaki Doç. Dr Musammat Başaran'a spor şube müdürleri Erhan Özel, Özcan Özen ve Gençlik Merkezi liderleri ile birlikte sürpriz ziyarette bulundu. Ziyarette Öztürk, bir dönem hocalığını yapan Musammat Başaran ile uzun süre soıhbet ederek, geçmişi yad etti. Yaşamı kısa süre önce belgesel haline getirilen Musammat Başaran, kendisini ziyaret eden öğrencisi Yunus Öztürk'e teşekkür ederek, 'Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine sporu hatta ata sporu olan güreşi bilen bir öğrencimin gelmesi beni gerçekten çok mutlu etti. Üstüne üstlük bu öğrencimin beni hatırlayıp ziyaret etmesi, eşimi ve bizleri çok duygulandırdı. Kendisine başarılar diliyorum' dedi.
İl Müdürü Yunus Öztürk ise Musammat Başaran'ın Türk güreşini gençlere sevdirmekte önemli rol oynadığını belirterek, 'Türkiye'de güreşi bilimsel olarak gençlere sevdiren ve onun bilgileri ile birçok sporcu uluslararası müsabakalarda Türk Bayrağımızı göndere çekilmiştir. Musammat hocamızı ziyaret etmiş olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz. Güreşin ondan daha çok öğrenecekleri var' diye konuştu.
Öztürk, daha sonra Kırkpınar eski başpehlivanı Erdem Özyiğit'i iş yerinde ziyaret etti. Ziyarette Özyiğit, Öztürk'e gençlik ve spora yapacağı önemli hizmetler yolunda başarılar diledi. İl Müdürü Öztürk ise Özyiğit'in kendilerinde emekleri olduğunu belirterek 'Bizleri yetiştirdiğiniz gibi bizler de gençlerimize hizmet etmek için gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Spora ve sporculara yaptığınız katkılardan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum' dedi.
Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, ayrıca Sancaklıbozköy İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek, spor malzemesi desteğinde bulundu. Uncubozköy Mahallesi Muhtarı Kadir Dalgın'ı da ziyaret eden Öztürk, spor tesislerinde incelemelerde bulunarak muhtardan bilgi aldı.

Gençlik Spor İl Müdürü Öztürk’ten Başaran ve Özyiğit’e vefaEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

2 Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

Ladik Gölü kurtulacak

3 Ladik Gölü kurtulacak

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

4 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

5 Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

6 Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Hizmet yok, vergi çok'

7 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Hizmet yok, vergi çok'

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

8 İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

9 Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

Kendisine zarar veren genç için Özel Harekat devreye girdi

10 Kendisine zarar veren genç için Özel Harekat devreye girdi


SIRADAKİ HABER