OKA'dan 28 milyon TL destek

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA), 2018 yılı 'Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı' ve Organize Sanayi Bölgelerine(OSB) Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı' kapsamında 28 milyon TL destek verecek.

OKA'dan 28 milyon TL destek

KA, 2018 yılı "Turizmin Geliştirilmesine Yönelik Küçük ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı" ve Organize Sanayi Bölgelerine(OSB) Ortak Üretim Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı"nı ilan etti. 

Bu programla sağlanacak toplam 28 milyon TL'lik kaynakla; Amasya, Tokat, Çorum ve Samsun'da faaliyet gösteren OSB'lerin temel ve teknik altyapı ihtiyaçlarının karşılanması ve turizme yönelik fiziksel altyapının iyileştirilmesi hedefleniyor. 

"Eş finansmanla 200 milyon TL'nin üstünde yatırım"

OKA'nın kurulduğu günden beri 579 projeye 105 milyon TL'lik destek sağlandığını belirten OKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Samsun Valisi Osman Kaymak, "Faydalanıcıların da sağladığı eş finansman da dikkate alındığında 2009 yılından bu yana uygulanan projelerle 200 milyon TL'nin üzerinde yatırım gerçekleştirilmiştir. Ajans sağladığı mali desteklerle bölgede ekonomik sosyal ve mekansal kalkınmayı desteklerken bölgemizde kurumsal kapasitenin gelişmesine ve kurumlar arası işbirliğinin güçlendirilmesine de katkı vermektedir" dedi.

Toplantıda bir sunum yapan OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, teklif çağrısı döneminde proje başvurusu yapmak isteyen, proje hazırlama aşamasında olan kurum ve kuruluşlara ilan edilen programların amaçları ve öncelikleri, destek tutarları, uygunluk kriterleri, başvuru şekli, yapılacak işlemler ve OKA'nın desteklediği projeler hakkında detaylı bilgi verildi. 

OKA İl bilgilendirme toplantıları 3 Ocak 2018 tarihine kadar Amasya, Tokat, Çorum'da devam edecek programlara sunulacak projelerin hazırlık sürecinde potansiyel başvuru sahipleri bilgilendirilecek.
Projenin tanıtım toplantısına ayrıca; Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, kurum müdürleri ve sanayiciler katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

1 Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

2 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

3 Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

4 Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

5 Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Düzce'de villa alev alev yandı

6 Düzce'de villa alev alev yandı

Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

7 Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

8 Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

9 Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

10 Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu


SIRADAKİ HABER