HaberlerAdana HaberleriBacağının kesilmesi istenen hasta tedaviyle ayağa kalktı

Bacağının kesilmesi istenen hasta tedaviyle ayağa kalktı - Adana Haberleri

İstanbul'da damar tıkanıklığı nedeniyle bacağının kesilmesine karar verilen hasta Adana'da gördüğü tedavinin ardından ayağa kalktı.

Bacağının kesilmesi istenen hasta tedaviyle ayağa kalktı

İstanbul'da yaşayan 73 yaşındaki N.B. daha önce defalarca bacak atar damar tıkanıklığı nedeniyle çeşitli kurumlarda tedavi gördü. Bir ay önce ayak parmağında gelişen kangren nedeniyle hasta tekrar doktora başvurdu. Damarlarının yeniden tıkandığı söylenen hasta tedaviye alındı ancak uygulanan tedavilerin başarısız olması sonucunda hastaya bacağının kesilmesi önerildi.
Bacağı kesileceği için ümitsizce bekleyen hasta son çare olarak Adana Özel Ortadoğu Hastanesinde görev yapan, damar hastalıkları konusunda uzman Doç. Dr. Uğur Özkan'a başvurdu.
Doç Dr. Özkan tarafından Adana'ya davet edilerek tedaviye alındı. Hastanın dar ve tıkalı olan damarları anjiyografi eşliğinde, stent ve balonlar yardımıyla açıldı. Bacak kan akımı normal düzeye getirildi.
Hasta N.B, Doç. Dr. Uğur Özkan'a ve ekibine teşekkür ederek, 'Sayelerinde bacağımın kesilmesinden kurtuldum. Ne kadar minnettar olduğumu anlatamam'' dedi.

SIRADAKİ HABER
}