Malatya haber: Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıldönümü

Malatya haber: Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İstiklal Marşı'nın yazarı, büyük mütefekkir Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un 81. ölüm yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıldönümü

Milletin milli ve manevi değerlerini yeni nesillere aktaran abide şahsiyetlerinden biri olan Mehmet Akif Ersoy'un Kurtuluş Savaşı yıllarında bütün bir millete umut ışığı olduğunu ifade eden Polat'ın mesajı şöyle:
'Vatanperver, büyük şair, mütefekkir Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı'nı milletimize ve ordumuza armağan ederek ne kadar büyük bir vatansever olduğunu bir kez daha göstermiştir. Destansı bir mücadelenin umudunu, azmini, kararlılığını, inancını yüreklerden mısralara taşıyan Mehmet Akif'in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı milli mücadele ruhunu, bağımsızlığından kat'iyen ödün vermeyen aziz milletimizin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Milli ruhun özgürlük mücadelesine dönüşmesinde, Mehmet Akif Ersoy'un coşkulu mısralarının çok büyük katkısı olmuştur. İstiklal Marşı, vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutarak, tarihin akışını değiştiren, millet olarak yazdığımız kahramanlık destanının en güçlü şekilde ifade edilen şiirsel anlatımıdır. Mehmet Akif'e sahip çıkmak kadar, onun fikriyatına da sahip çıkarak rehber edinmek, yaşatmak ve geleceğe taşımak önemlidir. Bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve kahramanlık destanımızı dünyaya haykırdığımız, her kıtası milletimizin büyük mücadelesini anlatan İstiklal Marşımızın büyük şairi, vatansever Mehmet Akif Ersoy'u ve onun yüksek ideallerini, aziz hatırasını bugün bir kez daha minnetle, saygıyla yad ediyoruz. Vefatının 81'nci yılında Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyor, gazilerimizi şükranla anıyorum.'EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da beklenen kar geliyor

1 Samsun'da beklenen kar geliyor

Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

2 Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

Samsun'da kar yolları kapadı!

3 Samsun'da kar yolları kapadı!

Samsunspor'da stoper kalmadı

4 Samsunspor'da stoper kalmadı

Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

5 Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

AK Parti Samsun'da yenilik

6 AK Parti Samsun'da yenilik

Samsunspor rakipleriyle sevindi

7 Samsunspor rakipleriyle sevindi

Türkiye'yi duygulandıran Samsunlu askerin ailesi konuştu

8 Türkiye'yi duygulandıran Samsunlu askerin ailesi konuştu

Samsun'da torbacılar adliyede

9 Samsun'da torbacılar adliyede

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

10 ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'


SIRADAKİ HABER